| Adriana1997 a întrebat:

am observat ca din ce in ce mai multi oameni folosesc retelele de socializare ca Facebook sau Twitter. Tinerii au ajuns să-si aleagă activitătile în funcție de impactul acestora pe Facebook. Fac ceea ce merită să fie postat pe Facebook. „Este aproape ca și cum oamenii trăiesc într-o lume care nu e lumea reală, ci o lume în care ceea ce contează este ce cred oamenii despre tine sau dacă oamenii pot face click pe tine." Facebook seamănă cu remarcile copiilor mici: „Mami, uite, am făcut asta" sau „Uită-te la mine, mami, să vezi ce fac". Voi ce parere aveti despre facebook,twitter sau alte retele, dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| RockLife99 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi ca Facebook-ul sa fie inchis pentru ca oamenii si in special copii sa descopere ce inseamna "Viata"

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E unul din "avantajele" sau "dezavantajele" dezvoltarii tehnologiei. Nu te obliga nimeni sa iei parte la acest fenomen. cei ce o fac o fac pe propria raspundere cu propria viata.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Mi se par o prostie,eu am viata mea,prefer sa mi-o traiesc ''in realitate''. Eu una, nu am facebook, am twitter dar nu-l folosesc deloc, nu stiu de ce l-am facut.Te PUP, PA!