| 123andrei a întrebat:

Buna TPU am pus prima optiune la scoala in oras la mine dar am intrat in alt oras la filologie cica maine sunt inscrierile dar vreau sa ma transfer la mine in oras la liceu cu motivul ca nu am situatie financiara pentru transport sau alt motiv cum fac cerera? unde trebuie sa ma duc maine mai intai? la judet la licel unde am dat examen sau unde am intrat. vreau sa imi explicati pas cu pas ce sa fac plizzz? funda, vot + euro pe telefon daca imi sunteti de ajutor HELP ME plizzzzzzzzzzzz.

2 răspunsuri:
| GreenBubble a răspuns:

Mergi la liceul la care ai intrat si spui ca vrei sa te transeri pe motiv ca nu ai situatie materiala ca sa poti merge acolo la scoala si o sa ti se spuna tot ce ai de facut.

| BlakeLively a răspuns:

Cred ca trebuie sa completezi din nou optiunile si sa trimiti o cerere. Vei primi un raspuns de la directorul/directoarea scolii, dar trebuie sa ai noroc mult ca sa mai gasesti locuri libere. Succes!