| stefania1997 a întrebat:

Cum a fost in prima zi de liceu? Cum v-ati imbracat, cum ati intrat in vorba cu noii colegi? Povestiti-mi asa in general. Vreau multe raspunsuri:* big grin happy

Răspuns Câştigător
| AndddRu a răspuns:

Sincer, nu e foarte uşor să fi în prima zi de liceu! Este o zi foarte specială.
Tu, trebuie să fi sociabilă, să vorbeşti cu toată lumea, şi să ai un zâmber drăguţ mereu pe faţă.
Întri în vorbă cu toată lumea! Îi intrebi la ce şcoaală au fost înainte, cum ii cheamă. Şi lucruri d'astea.
O să găseşti acolo, măcar o persoană cu care să ai ceva in comun.
Şi, poate o să deveniţi ceşe mai bune prietene, cine ştie thinking
Să nu fi arogantă, şi să nu te crezi mai presus de ceilalţi.
Trebuie să fi tu, şi asta e cel mai important!
Vestimentaţie puppy dog eyes? Poate fi obişnuită.
Poţi să iţi ieei un tricou, un sacou, blugi şi teneşi.
Sau o rochită!
NU ÎŢI LUA PANTOFI CU TOCC!
' Ia mai multe pixuri în caz că un coleg de al tău, nu are să fi cea mai pregatită şi să le sari în ajutor :*.
Sper că te.am ajutat.
Te pup!

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mneah. A fost foarte aiurea, in ceea ce ma priveste. Mai intai am aflat ca am fost repartizata la o clasa gresita, a doua zi urmand sa dau un examen ca sa ma pot transfera acolo unde am crezut ca am intrat initial.
Apoi a trebuit sa petrec o zi intreaga intr-o clasa cu persoane care nu urmau sa-mi fie colegi decat pentru doua zile, pana ce aflam rezultatul examenului. Nu-mi amintesc sa fi schimat mai mult de 2-3 cuvinte cu vreun "coleg" de acolo.
Dupa aceea, cand in sfarsit am fost repartizata unde trebuie, majoritatea se cunoscusera deja, iar eu am fost lasata pe dinafara. Dar in cateva saptamani m-am imprietenit (exagerez, fiindca nu e prietenie nici acum, ci doar un fel de colegialitate, persoane cu care petrec timpul in cele 6 ore de curs si cam atat, cu care nu am aproape nimic in comun) cu 2 persoane, care si in momentul de fata sunt singurele cu care am vreo treaba din toata clasa.
In orice caz, depinde de persoanlitatea ta si de imprejurari felul in care va decurge prima zi de liceu. Eu sunt mai dificila, sa zic asa, ca si personalitate, si nu mi-a placut niciodata sa fiu centrul atentiei, sa fiu populara si altele de felul asta.

| CristiSeeker a răspuns:

A fost foarte interesanta prima zi. Eram tensionat la inceput, dar mi-a trecut dupa ce am intrat in curte. Parca eram in alta lume la inceput. Intri in vorba pur si simplu cu colegii, nu e greu cand deja aveti ceva in comun si sunteti toti in aceeasi situatie. Eu am picat in aceeasi clasa cu 4 fosti colegi din clasa din generala, ceva rar si minunat, deci mi-a fost mai usor. M-am imbracat simplu, ca de obicei si am incercat sa fiu relaxat.

| cici96 a răspuns:

Ohhh. prima zi de liceu.a fost bine sa zicem. pai m-am imbracat in camasa cu pantaloni negrii bla, blah ca cica ne trebuia uniforma[hihi doar in prima zi] pfff... plictiseala pana a vorbit directorul apoi nu stiu ce profi au mai cantat si imnul super plictiseala nu mi-am cunoscut colegii in prima zi [nu prea au venit] ci doar diriginta happy
si in continuare un capitol trist sad[dar asta nu conteaza straight face