| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor. in ultima vreme ma simt cam singura si mi se pare ca m'a parasit toata voia buna. am incercat sa ies cu prietenii insa nu prea ajuta. cat sunt cu ei ma simt bine, insa acasa iar ma simt singura. credeti ca e vreo depresie sau ceva? :-s in cazul asta, ce sa fac? nu vreau sa le spun alor mei. mersi anticipat si dau FUNDA.

5 răspunsuri:
| SupradozaDeDroguri a răspuns:

Off...ma gandeam ca sunt singura laughing Cred ca ar trebui sa faci ceva nou. Incearca ceva ce nu ai mai facut pana acum, schimba ceva la tine si la ce faceai pana acum in mod obisnuit. Iesi mai des cu prietenii, vizitati ceva, mergeti la o pizza, ceva... La cum e vremea, e normal sa ai starea asta, sincer. sad Dar vei vedea ca trece. poti incerca totusi sa vorbesti cu ai tai, la urma urmei, iti sunt prieteni, nu dusmani. Pup! :*:*

| SupradozaDeDroguri a răspuns:

Off...ma gandeam ca sunt singura laughing Cred ca ar trebui sa faci ceva nou. Incearca ceva ce nu ai mai facut pana acum, schimba ceva la tine si la ce faceai pana acum in mod obisnuit. Iesi mai des cu prietenii, vizitati ceva, mergeti la o pizza, ceva... La cum e vremea, e normal sa ai starea asta, sincer. sad Dar vei vedea ca trece. poti incerca totusi sa vorbesti cu ai tai, la urma urmei, iti sunt prieteni, nu dusmani. Pup! :*:*

| SupradozaDeDroguri a răspuns:

Off...ma gandeam ca sunt singura laughing Cred ca ar trebui sa faci ceva nou. Incearca ceva ce nu ai mai facut pana acum, schimba ceva la tine si la ce faceai pana acum in mod obisnuit. Iesi mai des cu prietenii, vizitati ceva, mergeti la o pizza, ceva... La cum e vremea, e normal sa ai starea asta, sincer. sad Dar vei vedea ca trece. poti incerca totusi sa vorbesti cu ai tai, la urma urmei, iti sunt prieteni, nu dusmani. Bafta!

| Cristan95 a răspuns:

laughing nu sunt singurul.Am patit si eu asa si mai patesc cateodata.Pariez ca esti singura la parintii, nu ai prieten si cateodata te trezesti si incepi sa te intristezi straight face, te simti singura asta e tot straight face starea asta vine si pleaca eu spre ex am un grup de prieteni cu care ma joc un joc online si vb pe skype si alea alea ba chiar mai planific si ceva in ziua respectiva. Sfatul meu este sa socializezi si sa planifici ceva cu prietenii pe mess skype etc si dupa vreo 3 4 zile de socializat o sa iti doresti sa fi singura sau cumpara-ti un caine eu asa am facut si nu ma mai simt singur acasa am cu cine sa dorm acum si cu cine sa ma joc cand nu am prieteni la dispozitie smug Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ai facut si altceva nu e vorba de o depresie! Ci mai degraba te simti singura! Incearca sa te desprinzi pentru o perioada de calculator si televizor sau macar sa limitezi timpul pe care il petreci in fata lor si iti indrepti atentia catre alte activitati, iesi la o plimbare prin aer liber, face bine la sanatatea mintala cat si fizica!