| Andreea5555 a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de un raspuns cat se poate de >repede:" Sunt in Anglia as vrea sa plec de aici in vacanta in Romania am 15 ani unele persoane au spus ca se poate unele persoane au spus ca nu, Am nevoie de un raspuns sigur vreau o persoana care a calatorit cu avionu la 15 ani va rog frumos astept raspuns cat mai repede!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti trebuie un insotitor major si declaratii de la parinti ca iti dau voie sa calatoresti in afara granitelor.

| robert35 a răspuns:

Da se pote dar stii cum cu aprobarea parintilor tai ati face pasaport dar ati mai trebuie un ansotitor major daca nu dau declaratie pe propria raspundere parinti