| Catalin_4582 a întrebat:

Se poate lua procura de la ambasada din anglia pentru romania ca vreau sa plec acolo sa vina tataie sa ma ia din anglia sa-mi petrec vacanta in romania

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este vorba de procura, ci de o declaratie pe proprie raspundere a parintilor tai si acestia trebuie sa mearga la ambasada pentru a da declaratia. Normal ar fi sa o poata da si obtine in aceeasi zi in care se prezinta acolo, dar cel mai bine este sa se informeze la telefon. Ti-am raspuns si la cealalta intrebare, nu ai citit raspunsul. Poate sa te ia bunicul.