| Rucsu a întrebat:

Am si eu nevoie urgenta de noi statusuri... da nu dinalea de dragoste big grin mai normale sau despre prietenii eventual. Fundaa love struck

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Roメette a răspuns:

Http://ymstatus.com/ ai aici toate categoriile :D

fundita? :o3

| Alliinaa a răspuns:

bunaa rucsuu laughing) si eu am puss o intrebare de genuu laughing funda laughing)) love struck glmm big grin

| adryana_6040 a răspuns:

Într-o prietenie adevarată relaţia trebuie să fie echitabilă. Adică să şi dai, nu doar să aştepţi să primeşti. Dacă vrei să vezi un film cu o prietenă, da-i un telefon şi cheam-o la tine.
Atunci când eşti plecată se gândesc la tine mai mulţi decât crezi. Doar că nu transformă gândul în faptă – adică nu te contactează imediat. Nu trebuie să blamezi pe nimeni pentru asta. Tuturor ni se întampla.
Dacă cineva te-ar susţine oricând, indiferent de orice, ar însemna să dea dovadă de lipsă de discernământ (pe romaneşte, să fie prost). Trebuie să accepţi că poate nu ai tu dreptate în momentul respectiv, sau actionezi gresit. Un prieten adevarat nu te aprobă întotdeauna, în schimb te poate ajuta să găseşti soluţii în momentele dificile.
Eu cred că le pasă cu adevarat, doar că nu ştiu imediat despre ce e vorba. Când simţi nevoia să-ţi fie aproape, pur şi simplu contactează-i tu prima. Vei obţine reacţii pozitive din partea lor.
Foloseşti modul conditional. Chiar ai face orice? Există situaţii în care nu e bine să ne amestecăm în viaţa personală a nimănui, oricât de apropiat. Şi e de preferat să ne rezolvăm singuri problemele personale. Dacă reuşim, cu timpul vom capata imaginea unei persoane puternice şi vom avea şi mai mulţi prieteni.
Atâţi caţi vor fi aproape din punct de vedere geografic. Cei care vor locui la distanţa se vor gandi poate la tine cu multă afecţiune, veţi comunica destul de des. Depinde şi de tine, nu doar de ei. Nimeni nu trebuie blamat dacă alege sa trăiască în alt loc. Sentimentul de frustrare trebuie îndepărtat şi înlocuit cu cel de bucurie că prietenului respectiv ii merge bine şi se simte realizat.
Proba de foc pentru fiecare om, indiferent de vârstă, e aceea de a rămâne singur cu sine însuţi pentru o perioadă de timp. Te simţi bine in compania ta? Nu te plictiseşti? Găseşti lucruri interesante de făcut sau la care să te gândeşti? Atunci eşti un om puternic, sigur pe sine, capabil de a fi un bun prieten pentru ceilalţi.

| Pisicutza14 a răspuns:

Noua vietzi de`as avea.le-as da pe-o vara ca cea din amintirea mea big grin!
@ Trăiesc în fantezii | Visez la nebunii | E o poveste pe care o ştii.
mi-ai dat Doamne tot ce mai frumos nu se putea`! mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ea`!happy
• N`am averi. am doar prieteni. Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`, te pup, noapte` buna`!
♥ > Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!>