| celmaibundinlumeda a întrebat:

Am si eu o dilema. Imi place mult de o fata cu putin mai mare ca mine, in jur de 5 luni. Ea este foarte perfectionista, motiv pentru care nu a mai avut pana acum o relatie. Cu mine se comporta chiar dragut, dar numai in momentele in care suntem in grup, la telefon, mess, etc. Pe fata e genul cu care nu prea ai ce discuta. Am fost o data singuri si amandoi taceam. Ce ar trebui sa fac ca sa se indragosteasca de mine si cum sa deschid o conversatie cu cineva ca ea. Vreau raspunsuri bune cu exemple nu prostii. Dau funda si vot.

1 răspuns:
| consiliera a răspuns:

Cauta campuri de conversatie comune.Vezi ce-i place, ce va place la amandoi.Iesti undeva.Incearca sa vezi ce n-a descoperit nimeni la ea.Sunt sigur ca are parti bune.Nu te arata disperat, stai mai calm, fetelor le plac baietii rezervati.