| emilia2000 a întrebat:

am si eu o intrebare.Am o prietena care este plecata in Germania si vrea sa se intorca in tara.Trebuie sa aiba insotitor sau poate veni si singura cu autocarul? dau funda:!

Răspuns Câştigător
| Bogdan01234 a răspuns:

Deci daca nu are sub 18 ani nu poate venii singura. are nevoie de imputernicire semnata de ambii parinti la notar si stampilata de notar in care sa precizeze ca parintii sunt de acord ca fiica lor sa zboare cu acel avion in acea zi pe acea ruta. asta daca vine cu o companie aeriana. daca vine cu autocarul din cate stiu eu imputernicirea trebuie facuta tot asa de ambii parinti pe o persoana anume care se afla in acelasi autocar.