| Iulian94 a întrebat:

Sal all Vreau sa ma ajutati va rog sad. Am o prietena care vrea sa vina la mine in spania are 17 ani. straight face este minora ar putea sa vina cu avionul singura sau cu autocarul? Ce acte ii trebuiesc sau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prietena ta are nevoie de o declaratie autentica, data de parintii ei in fata unui notar public, prin care acestia sunt de acord ca ea sa plece in strainatate, indica un insotitor major si cu cine si unde va sta in Spania. Insotitor poate fi soferul autocarului(indicat cu datele din actul de identitate) ori un insotitor de bord, daca merge cu avionul, caz in care trebuie sa indice compania aviatica. Mai are nevoie doar de cartea de identitate. Numai bine!

1 răspuns:
| cocainejunker a răspuns:

Cu autocarul e floare la ureche. Procura de la parinti pentru orice eventualitate si dai niste bani la sofer si in 2-3 zile e pustoaica la tine la usa :*. Succes!
Fundahee hee?