| love10andra a întrebat:

Am si eu o intrebare...Cam pe la ce varsta ar trebui sa+mi vina ciclul?
Adica am 12 ani si inca nu mi-a venit si sunt cam dezvoltata pentru 12 ani...arat ca la 14-15...

FUNDA + VOT celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| XalexandraX a răspuns:

Stai linistita o sa-ti vina daca nu-ti vine pana la 15-16 ani sa te alarmezi...ori cum cred ca esti o bucuroasa ca nu stai in fiecare luna cu grija sa nu te patezi si etc. Succes!

7 răspunsuri:
| Deennn a răspuns:

Depinde si de cat esti de dezvoltata, poate pari dezvoltata dar nu esti din alte puncte de vedere. happy Eu una am avut "norocu" prin clasa a 8a, vreo 14 ani aveam. laughing Dar crede-ma, mai bine nu te grabi. Nu e nici o bucurie. Pana la 18 ani ai timp. happy

| InnocentLoovee a răspuns:

Salut, stai linistita. O sa iti vina. Mie mi-a venit pe la 13 ani.

| SmartLier a răspuns:

Si eu eram dezvoltata la 12 ani si nu mi-a venit... si eu eram putin agitata dar mi-au zis prietenele sa nu ma alarmez. Mi-a venit la 14 ani big grin
Dar era mai bine farawinking pentru ca trebuie sa fiu tot timpul pregatita...

| allison20 a răspuns:

Depinde de organism, nu exista o varsta exacta la care va veni ciclul. La unele fete le vine deja la 9 ani, pe cand altele menstruatia apara abia pe la 16. Nu-ti fa probleme, iti va veni si tie.

| Georg13 a răspuns:

Ciclul apare intre varsta de 12 si 16 ani, dar sunt si persoane carora le vine mai repede sau mai greu.Nu trebuie sa iti faci griji happy

| danceisme a răspuns:

Depinde si de organismul tau. Unor persoane la vine la 12, altora la 14.Nu trebuie sa te grabesti pentru ca e destul de dureros. Bucura-te ca esti cum esti.
Sper ca te-am ajutat!wave

| AnimeGirl3496 a răspuns:

La 13 ani cel tarziu iti vinewinking Si eu sunt dezvoltata, intotdeauna am fost, dar mi-a venit doar la 13 ani...