| myreluca12 a întrebat:

Buna TPU...am si eu o intrebare.cum sa scot petele de cerneala de pe haine? ziceti-mi si mie.va rogg.mersikiss

Răspuns Câştigător
| Missmisteriousme a răspuns:

Pozitioneaza pata de pe haina pe bucata curata de material, ceea ce va impiedica cerneala sa afecteze si alte tesuturi ale bluzei. Aplica o cantitate destul de mica de glicerina sau fixativ si amesteca intr-un bol putina apa cu detergent. Pune si amestecul acesta pe pata si freaca usor. Apoi pune haina la spalat, in masina. Daca pata nu s-a luat in intregime, repeta acelasi procedeu, inainte ca materialul sa se usuce. big grinbafta