| nonameXD a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare daca pe primul semestru ai media 10 la materia muzica si pe semestrul doi nu ai nici o nota poate sa iti inchee media finala? dau funda +vot

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Fara note nu iti poate incheia media. trebuie sa o incheie doar cu note, indiferent de cate note (minim 2) ai. dar daca ai 10 pe primul semestru, pe al2lea poti sa ai si 2 media ca treci anul si nu vine vorba de corijenta pe vara (10+2 = 12/2 =6 >4). vorbeste cu profa sa te asculte de 2 ori sau sa ii duci un referat sau ceva sa iti puna 2 note

10 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Nu are voie sa-ti incheie media.O s-o lase neincheiata, iar in toamna va trebui sa iei cel putin 5 ca sa treci clasahappy

| asy25 a răspuns:

Nu se poate! trebuie sa iti puna nota pe semenstul 2...nu stiu sigur care sunt consecintele pentru media neincheiata pe un semestru dar stiu sugur sa nu se poatebig grin

| stefan97nic a răspuns:

Nu sigur o sa iti deie nota sau ai dar nu stii tu.Deci stai linistita

| Anca_9035 a răspuns:

Nu e imposibil...

trebuie sa ai cel putin 2 note ca sa-ti incheie media anuala la muzica

| MaXSp3ed a răspuns:

Daca iti pune profu cateva note da se poate incheia dar daca vrea sa te lese neincheiata poti ramane pe vara sad ai grija

| Crystina_6663 a răspuns:

Nu categoric nu:* fundapuppy dog eyes

| alexa_3257 a răspuns:

Nu

| StefaniaGabriela a răspuns:

Nu, din cate stiu eu media finala se face pe sem1 + sem2. Cu placere ^^

| ema_4030 a răspuns:

Nu are cum sa iti incheie media sigurrr

| AnKaPuStOaICa2011 a răspuns:

Nare cum sa iti inchee media fara note tebuie sa ai cel putin 2 note!