| gabor1998 a întrebat:

Buna TPU :-) Am si eu o intrebare: daca un baiat avand 19 ani iar tu sa ai 15 ani sa se desparta de o prietena de a ta si sa doreasca sa fie cu tine si ai vrea sa fii cu el dar prietena ta sar supara... pe cine ai alege pe prietena sau pe el? thinking

3 răspunsuri:
| HeiSuntNati a răspuns:

Am patit identic. Doar ca eu nu am vrut ca baiatul sa se desparta de prietena mea, si totusi el asta a facut. Prietena era cea mai buna prietena a mea. Nu a mai vorbit cu mine cred ca vreo 3 luni. iar relatia cu baiatul nu a tinut nici o luna jumate. Acum baiatul nici nu mai vorbeste cu mine, pentru ca m-am certat cu el din multe motive, iar eu de abia m-am impacat cu prietena mea. Si mi-am promis ca nu o sa mai fac asa ceva niciodata(adica, sa ma indragostesc de prietenul prietenei mele) O prietenie cu o fata este mult mai valoroasa. Asta e concluzia la care am ajuns. Sper ca te-am convins. Daca mai ai intrebari, poti sa ma intrebi pe privat happy :*

| Neena a răspuns:

Pe cine iti e mai important cindva eu m-am despartit cu un baiat iar eu ma stiam de mult timp cu prietenul cel mai bun al lui si cindva imi placea de de el si lui de mine. Dupa ce ne-am despartit el sa intrebat daca ii permite sa fie cu mine si ia permis dar nu a facut-o si nici eu nu i-am permis nu doream sa le stric prietenia.

| Stefanel1234 a răspuns:

Pai daca o cunosti pe prietena ta foarte bine si o cunosti de mult timp si daca chiar crezi ca e prietena ta cea mai buna, aunci nu ar trebui sa se supere. Eu zic totusi sa alegi prietena, deoarece baiatul e cam mare si tu avand doar 15 ani, el vede din tine o fata naiva cu care poate face sex, dar iti mai zic sa te gandesti serios daca fata aia e prietena ta!
O zi buna!happy