| Amiiii69 a întrebat:

Din deochi poti muri? Mereu aud vorbe din acestea dar sa fiu sincera nu stiu ce sa cred.(50% da 50% nu)... Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| bughytza a răspuns:

Acum depinde de traditie. PArinti mei imi spun ca nu, iar bunicii ca da. Depinde de familie. Nu cunosc bebelusi care au decedat din cauza cau fost deochiati, asa ca nu te speria nu o sa se intample nimic.

5 răspunsuri:
| EuPaulA a răspuns:

Medicii spun ca nu. Superstitiile spun ca da.
Eu sincera ii cred pe medici happy

| myiau a răspuns:

Deochiul cum ii spune, a fost explicat stiintific. ca fiind provocat de anumite lumini care se produc in reflexia ochiului, acesta poate duce la o dereglare a sistemului central. Acum si stiinta se cam bate cap in cap. te poti documenta mai mult

| Amiiii69 explică (pentru myiau):

Mersi mult chiar nu stiam. Dar stii cum se descanta deochiul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti muri dintr o cauza medicala nu dintr-o superstitie.

| Unbelievable a răspuns:

Bună. Nu cred în așa ceva. De ce? Pentru că este o MARE minciună!