| Taniutza_Tania_1997 a întrebat:

Am si eu o întrebare poate sa iti scada nota la purtare daca nu ai adus o floare. (Pentru ca te-a prins cu tigara)

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu i-ai dus floare, nu.Dar pentru ca te-a prins cu tigara, da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nota ti o scade ca ai fost prins fumand nu ca nu ai adus flori

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ţi se poate scădea nota la Purtare dacă "te-a prins cu tigara"!
NU aveţi voie să fumaţi în incinta unităţilor şcolare!

Vezi detalii în "Regulamentul de ordine interioară" a şcolii din care faci parte şi în R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Da, are voie să-ți scadă nota la purtare.

| Doub a răspuns:

Ce treabă are floarea cu ţigara?