| stefyii a întrebat:

Ne-am batut cu mancare in scoala, ce se poate intampla? Se poate sa mi se scada nota la purtare?

Răspuns Câştigător
| BobTheCat a răspuns:

Daca v-ati batut cu mancarea, sunt sigura ca ati facut un dezastru in clasa. Deci cel mai probabil da. Daca e prima voastra abatere de acest fel si daca aveti noroc, poate nu o sa va scada nota si doar va discuta cu parintii (desi si asta ar fi destul de rau, intre noi fie vorba).
Presupun ca dupa aceasta intamplare nu o sa mai faceti prostii de genul.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod sigur vi se scade nota la purtare.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, nota va fi scazuta la purtare tuturor care ati participat la aruncatul cu mancare.
Si acum urmeaza sa fie chemati toti parintii vostri care sunt avretizati sa vina sa spele clasa si informati asupra acestui tip de vandalism.