| ascovit a întrebat:

Am si eu o MARE problema. Anul acesta termin clasa a8a, si o sa avem parte si de curs festiv cu ocazia terminarii gimnaziului. Toate bune si frumoase pana astazi. Se presupune ca ar fi trebuit sa spun discursul (alaturi de un coleg ). Pentru program, EU am mai adus si o sceneta si inca, catvea randuri destinate profesorilor. Acestea au fost primite si eu, doarece se presupune ca ar fi trebui sa spun discursul, am fost exclusa de la ele.
Problema cea mare este urmatoare, acel coleg intre timp a facut un alt discurs ( sa nu mia spun ca in el se regaseau vreo doua idei pe care l-ea taiat din discursul facut de mine spunand ca e nepotrivit). Evident, dupa ce am lucrat o multime SINGURA la respectivul discurs si dupa ce ne-a dat si diriginta "n" ponturi, uite ca acum, apare respectivul coleg cu un discurs nou, pe care is normal ca diriginta il aproba. Si mai normal e ca vrea sa il spuna singur ( e foarte normal, doar la facut el, desi nu cu idei 100% proprii), si uite asa am ramas in afara programului, dupa ce m-am implicat aiurea ca o idioata. Am vorbit cu diriginta si mi-a spus sa imi gasesc altceva pentru a face parte din program. Problema e ca am ramas in pana de idei ( e si mai normal, dupa ce ideile mele cele mai bune s-au atribuit altora), si doream sa va cer sfatul, ce as putea face?
Va raman datoare!

2 răspunsuri:
| Lovee18 a răspuns:

Pai nu stiu incearca sa vorbesti cu colegul tau si sa-i explici ca nu e bine ce a facut si ar cam trebui pe langa faptul de a-si cere scuze sa te invite sa prezinti discursul cu el.

| ascovit explică (pentru Lovee18):

De acu, m treaba cu discursul e "fumatA". Nici nu vreau sa spun discursul sau...