| Horen a întrebat:

Am si eu o mica intrebare, acum 1 saptamana am intrebat o fata daca vrea sa fie cu mine si a spus nu,problema este ca nu mi-a dat niciun motiv,adica,nu a spus ca nu ma place,si nici ca are vreo problema,dar,a spus ca ii este frica sa nu ma despart de ea cum am facut cu ultima mea prietena,de fapt,sa nu pateasca ce a patit aia,atunci am facut-o sa planga de fiecare data cand iesea afara de fiecare data pe fata aia(eu nu-i faceam nimic, doar amintirile o bantuiau).Ce sa fac ca sa o conving ca nu o sa pateasca ca fata aia?

Răspuns Câştigător
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,fata pe care tu o placi in acest moment,fie ti-a spus ca nu vrea sa fie impreuna cu tine ca sa te impresioneze,fie chiar ii este teama sa nu pateasca ce a patit si fosta ta prietena.O fata isi pierde foarte usor increderea intr-un baiat,mai ales ca fetele,de cele mai multe ori, isi doresc relatii stabile, de lunga durata, si tinand cont de cum se comporta baietii in zilele noastre si de ceea ce isi doresc, este normal sa se asigure inainte de a incepe o relatie cu cineva.Parerea mea este ca fata pe care o placi trebuie sa aiba incredere in tine, si acest lucru il poti face doar tu, tu o poti face sa aiba incredere in tine.Eu zic sa nu te porti cu ea cum ai facut-o si cu cealalta fata,sa nu faci aceleasi gesturi cand esti in preajma ei. Poate ca ele doua tin legatura,vorbesc, si fosta ta prietena ii povesteste totul, cum a inceput relatia, cum v-ati despartit, de aceea trebuie sa te porti frumos cu fata pe care o placi in acest moment.Nu incerca sa faci pe smecherul cand esti in preajma ei, sa te bati cu cineva doar ca sa impresionezi, fi cat poti tu de...calm.happyFa-i cadouri de ziua ei,trimite-i mesaje frumoasewinkingsun-o,vorbeste cu ea si spune-i ca pur si simplu nu te potriveai cu fosta prietena,relatia nu a decurs chiar atat de bine cum te asteptai,convinge-o sa nu mai creada tot ce aude,de obicei persoanele scot fel si fel de vorbe, sau mai bine zis inventeaza tot felul de minciuni din cauza invidiei, iar aceste minciuni o pot influenta pe fata pe care o placi, facand-o sa ia o decizie care tie nu o sa iti placahappy. Daca ti-a spus ca nu vrea sa fie impreuna cu tine, asta nu inseamna neaparat ca nu mai ai o sansa.Mai intai castiga-i increderea, si apoi incearca-ti din nou norocul. Daca nici a doua oara nu vrea sa fie impreuna cu tine, eu zic sa mergi mai departe, mai sunt fetewinking.Bye!