| Roxana037 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o mică mare problemă. Am 17 ani și nu am sâni deloc, sunt aproape inexistenți, și mă simt foarte jenată in fața băieților și a prietenelor mele care sunt mai mici ca mine dar totuși au sâni. Nu știu ce aș putea să fac să îmi crească, din câte am auzit tinctura de mărar ajuta la creșterea lor și mă gândesc să o încerc dar nu prea cred că va avea vreun efect... posibil sa am sâni atât de mici toată viața?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce naiba de motiv ai avea sa te simti jenata ca ai sanii mici, asa e conformatia ta, Dumnezeule, parca ai fi singura din lumea asta cu sani mici, crezi ca prietenelor tale le pasa ca ai sanii mai mici decat ele? Iar un tip daca te observa exclusiv ca ai sanii mici/mari, nu ti se pare ca nu prea ar merita niciun tip de atentie? Aia care te aleg exclusiv pentru asa ceva, te vor si exclusiv pentru un singur lucru

| darrio2007 a răspuns:

Abia nu mai ai probleme in cautatul sutienelor.

| Freya1 a răspuns:

Inafara de operatie nu exista nici o crema sau alifie care sa te ajute sa iti creasca sani.
Mai mult ca sigur iti vor ramane cam la dimensiunea asta pentru ca altfel iti cresteau pana acum.Mie spre exemplu la nici 13 ani imi crescuse sani destul de mult si pe parcurs tot mai mult dar dupa 17, 18 nu au mai dat semne sa se mareasca.
Nu are de ce sa iti fie rusine, fiecare cu constructia lui. Uita-te la mama sau bunica ta si vezi cam cum e posibil sa arati mai in colo.

Răspuns utilizator avertizat
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Da. Foarte probabil si din pacate nici nu ai cum sa rezolvi asta. Eventual sa pui mana sa mai mananci atunci o sa mai creasca, poate esti si prea slaba.

| Roxana037 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Am 43 de kg la 17 ani, deci probabil și asta poate fi o cauza...dar problema este că nu mă pot îngrășa nici cum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul te ajuta, trage de fiare si fa muschi. Vor creste si sanii.

| FruttiFresh300 a răspuns:

In cazul în care ești slaba, apucă-te de mâncat ca să te îngrași și o să îți mai crească și ție puțin. Toate prostiile alea cu mărar, pătrunjel și alte cele n-au nicio treaba.
In cazul în care nu merge, accepta-te asa cum ești. Am o prietena cu aceeași problemă și facem împreună haz de necaz acum și nu mai reprezinta un complex chestia asta pentru ea.

| Horus35 a răspuns:

Of, Doamne, ce problemă! Cred că tinctura de mărar este la fel de eficientă cum sunt cremele care-ți promit un penis imens, adică vrăjeală! Chiar dacă funcționează, din mici îi face ceva mai puțin mici. Probabil rezultatele sunt invizibile. Singura soluție reală ar fi Implanturile cu Silicon, dar costă mult și sunt degeaba. Singurul lucru pe care poți să-l crești in momentul de față e STIMA DE SINE, care pare că lipsește total. Dacă nici așa nu merge, gândește-te că se putea și mai rău. Adică puteai să fii în pielea mea xD.