| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema.Cand dau o scanare de virusi cu avast, mi-se blocheaza pc-ul.Inseamna ca am virusi dar dupa cum spuneam daca incerc sa scap de ei mi-se blocheza pc-ul.Help please!

3 răspunsuri:
| Veverita a răspuns:

Sti care e treaba...ca virusii aia iti ajung la windows si incep sa iti inlocuiasca fisiere si daca incerci sa scapi de ei adica sa ii stergi cum ar veni iti stergi fisiere si de asta se blocheaza. funda?

| sshhhhhttttt a răspuns:

Cel mai bun antivirus este userul happy
cei mai buni si virusi au si o optiune "Persistance Installation"
adica antivirusul ti'l detecteaza, dar el are niste instructiuni si
se deschide inapoi, inainte de a'l sterge / baga in carantinahee hee
cel mai bine reinstall windows + format HDD!

| Reznov a răspuns:

Ai luat niste virusi prea "puternici" pentru. ca antivirusul tau sa ii stearga sau sa ii detecteze.Este de asemenea posibil ca antivirusul tau sa fi luat virus (se poate!). Acuma trebuie sa iti reinstalezi Windows-ul ca sa scapi de virusi. Dupa ce ai terminat reinstalarea incearca antivirusul "Nod Antivirus" este cel mai bun.