| Cariba1929202 a întrebat:

am si eu o problema mica deci un prieten ma sunat sa ma intrebe daca ies pe afara si am zis ca da ies cu rolele si m.am imbracat iar apoi am ajuns la el eu stau ma tara si l.am strigar la poarta vreo 10 minute el zisese ca ramane afara pana vin iar apoi am vazut capul lui si a varului cum stateau pe banca si nu imi raspundeau si au fugit ...ma rog ma.m dus si am cehmat alta prietena si cand sa mergem sa ne plimbam l.am vazut le el cu varu si vara lui si am intrebat unde fu de nu raspunde? Si nu imi zisa nimic pur si simplu ma ignora mergea pe unde mergeam eu si vorbea cu verii lui si nu stiu dc fiindca nu i.am facut nimic cand ma sunase inainte cu 20 minute se comporta foarte frumos si vrobea cu mine de bs dar cand am venit sa ne vedem nu a vrobit cu mine. Cand am ajuns acasa pe la 8 m-a sunat si i.am dat cu ocupat deoarece eram suparata ca nu vrobea nici cu mine nici cu prietena mea l.am intrebat cr face de 2 ori. DAR NICI EU NU O SA.I RASPUND. daca vrea sa imi zica ceva poate sa o faca in fata nu sa ma ignore si apoi sa ma sune.Ms!????????Noi eram prieteni buni si ieseam des le afara cu el si alti copii

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil se plictisea cu văru-su și a zis să facă o glumă proastă. eu zic să-i răspunzi să-l lași să-ți explice de ce a făcut ce a făcut în loc să întrebi niște necunoscuți care habar n-au. Învață să-ți rezolvi singură problemele cu persoana în cauză, nu pe net

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să îl întrebi de ce se comportă așa.

| ywar a răspuns:

Nu stiu ce-au inteles cei ce au citit textul scris de tine, dar eu te-as incadra la categoria #analfabeti.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Ori era o farsă ori îi era rușine să vorbească cu tine de față cu prietenii lui (cu toate că nu ar avea motive).

| Cariba1929202 explică (pentru Florin9Florin9):

Pana acum a vorbit cu mine mereu si cu parintii lui de fata si cu prieteniii

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Cariba1929202):

Atunci dăi șansa să-ți explice, dacă ești mulțumită de explicație îl ierți și te prefaci că nimic nu s-a întâmplat (eventual îi atragi atenția să nu se mai repete) și abia dacă se mai repetă te superi rău big grin

| eanadandre a răspuns:

Poate a vrut sa iti faca o farsa happy

Răspuns utilizator avertizat
| Epickk a răspuns:

Buna!
Asta poate fi doar o aroganta din partea lui.
Nu vreau da te jignesc pe tine, sa nu ma intelegi gresit, copilasii din ziua de azi au un caracter foarte slab.
Zic asta pentru ca unii ar face orice doar sa "se dea cocos" intr-un grup de prieteni.
Ei considera ca sunt vazut cu alti ochi pentru chestia asta.
Doar ca problema este ca ei chiar sunt vazuti cu alti ochi intr-adevar dar sunt vazuti cu alti ochi doar de oamnii la fel de slabi ca ei, nimic altceva.
Asta este copilaria.
Sunt foarte putine prietenii care raman dupa un anumit timp.
Majoritatea stau langa tine sa-si atinga un scop si ar vrea sa lase o usa deschisa (adica exact ce face si prietenul tau) in cazul in care nu au reusit sa il atinga inca.
Nu trebuie sa iei in considerare astfel de comportamente.
Incearca sa iti pui toata baza DOAR in tine si atat.
Foarte greu gasesti un om care sa-ti intinda o mana cand ai nevoie, sa-ti ofere macar o vorba buna.
Nu trebuie sa depinzi niciodata de oameni.
Toti suntem doar o apa si un pamant, caracterul ne diferentiaza.
Ca il ignori e mai mult decat perfect.
Ignoranta e cea mai grea arma.
Lasa-l sa fie in lumea lui linistit si tu dovedeste-i ca esti la un cu totul alt nivel.
Nu trebuie sa il injuri sau sa-l umilesti (decat daca e nevoie s-o faci ca autoaparare) si daca o faci, incearca sa fi diplomata.
Asta o sa il doara mai rau, iti garantez!winking
Ai grija de tine!

| Cariba1929202 explică (pentru Epickk):

Ms,dar daca e doar o farsa iar eu ma supar...

| Epickk a răspuns (pentru Cariba1929202):

Atunci e doar o gluma de prost gust.
In cazul asta poti discuta cu el despre ce s-a intamplat si sa ii explici cum a fost pentru tine daca tu crezi ca are rost.
Eu iti pot spune doar o parere din exterior din pacate

| Cariba1929202 explică (pentru Epickk):

Ms

| Epickk a răspuns (pentru Cariba1929202):

Cu mare drag, placerea mea!

| Camelia25 a răspuns:

Poate ii place de tine. happy

| conaltura09 a răspuns:

Asta reprezinta o aroganta din partea lui, probabil.