| Fifii a întrebat:

Buna TPU straight face
Am si eu o problema. Si as fi recunoascatoara daca cineva m-ar ajuta.
Problema este ca acum aproximativ 2 luni. adica pe 28 mai am facut dragoste cu prietenul meu. iar la sfarsit am realizat ca prezervativul era rupt.
Ziua urmatoare am luat postinor2. nu am avut reactii adverse. corpul meu a reactionat normal. pe 29 mai mi-a venit ciclul. asa cum era normal. si am avut 2 cicluri. al 2-lea fiind provocat de pastila...
Luna urmatoare mi-a intarziat ciclul. mi-a venit pe 3 iulie...
Problema este ca acum. nu mai am pofta de mancare. ma simt obosita mereu. si culmea simt niste batai ciudate in stomac. ca si cum ar bate o inimastraight face. nu au trecut mai mult de 3 luni. si nu stiu ce se intampla. HELP crying

7 răspunsuri:
| Marrriaaa a răspuns:

Sfatul meu este sa faci un test de sarcina sau sa te duci la ginecolog sa te asiguri ca nu esti insarcinata. Data viitoare asigura-te ca prezervativul este bun. Nu te panica, daca nu iti venea ciclu deloc era mai grav, bataile inimii poate sa fie doar in imaginatia ta pentru ca esti panicata, dar mai bine ia'ti un test de sarcina si afla adevarul. happy

| iJustHaveFun a răspuns:

Relaxeazate daca a iesit negativ e ok, ai grija la menstruatie, oricine se uita atent la burta vede ce vezi tu deci e normal, stiu ce vezi si nu esti insarcinata, dar daca chiar te-ai ingrasat si crezi ca ti-a crescut burta du-te la un ginecolog...
P.S. : vezi daca batile coincid cu cele ale inimii (daca da e ok)

| sebiiiii a răspuns:

Sarputea sa fii mamica da nu fa avort in nici un caz pastreaza copilul e un suflet micuta da nu sunt sigur ca e un copil poti sa ai si o boala nu stiu cum se cheama care te simti posaca adica nu vrei sa faci nimic si mai multe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba userul candora. Avea aceleasi simptome ca tine.

| Flowwz a răspuns:

S-ar putea sa fie totul in imaginatia ta. Dar cel mai sigur ar fi sa faci ce a zis "Cocaine"

| alexandra_6991 a răspuns:

Du-te la ginecolog ssu daca vrei vb cu parintii poate ca ei te pot ajuta sau ia contraceptive daca totusi crezi ca e ceva greav da intai vezi ce ai apoi daca ii ok ia pilule sau alte contraceptive

| Fifii explică:

Am facut un test de sarcina la 1 luna dupa ce am luat pastila si a iesit negativ. insa ma ingrijoreza acele miscari. nu sunt in imaginatia mea. se simt. uneori se si observa daca te uiti atentstraight face