| annempx a întrebat:

Am slăbit super mult din vara pana acum. Am 30.5 kg și 1.57 m. Arat nasol și as vrea sa mă îngraș. Cam cât credeți ca ar trebui sa mă îngraș ca sa arat bine și ca sa am forme?

1 răspuns:
| alex0297 a răspuns:

Buna!
Pentru a te incadra in limite normale de greutate trebuie sa ai un indice de masa corporala intre 20 si 25, ceea ce inseamna ca ar trebui sa ai intre 49 si 61 de kg. Ar fi indicat sa vizitezi un nutritionist, ai un indice de masa corporala foarte mic(12) ceea ce nu este sanatos. De ce ai slabit asa de mult?