| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 18 ani,sunt fata, 1.57 inaltime si cam 44-45 kg.
As vrea sa ma mai ingras inca 5-6 kg pentru a ajunge la greutatea de 50 kg.Ce ar trebui sa mananc ca sa ajung la greutatea asta? M-am gandit sa-mi cumpar un blender si sa-mi fac shak-uri proteice si sa beau shak-ul ala de 2 ori pe zi+3 mese principale+2 gustari pe zi. Credeti ca este bine cum am pus problema? Credeti ca reusesc sa ma ingras asa? Nu as dori sa pun grasime ci vreau sa ma apuc sa fac miscare pentru a avea un corp suplu dar tonifiat.
Problema la mine sunt picioarele deoarece nu sunt deloc tonifiate,mai ales la coapse asa ca vreau incepand de luna asta sa ma apuc sa fac sport(acasa, nu vreau sa ma duc la sala)deoarece vreau pana la anul cand vine vara sa fiu tonifiata.
Ce exercitii in mod special pentru coapse(coapsele interioare mai ales)stiti?
Pentru inceput vreau sa ma ocup 100% de picioare pana ajung sa fie tonifiate asa cum vreau eu si dupa aceea o sa ma preocup de brate si abdomen.
Multumesc si cel mai bun raspuns primeste fundita.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca faci sport vei slabi mai mult,faza e ca grasimea nu se depune acolo unde vrei,manca carne de porc,peste,pui proteine,fructe,elimina te rog zaharul si fast food,si tot cei facut de om manca natural bio
alearga dimineata asta e cel mai bine ti-as da un program dar te slabeste, nu lua vitamine ca te ingrasi prea mult, faza e sa lasi corpul sa decida cum vrea sa fie, apropo nu baga prosti in seama si eu sunt mic de inaltime mai sunt si specimene de astea evadate din borcanul cu fermol, bafta multa

| Lexi888 a răspuns (pentru RAY):

Si tu ai o problema mare cat tine laughing). piticanie te calc cu bocancul.

| Lexi888 a răspuns:

Esti pitica rau, 1, 57 la 18 ani?laughing)am iubite care au 18, 19 ani si au 1, 86.

| vlada2578 a răspuns (pentru Lexi888):

Si ce e de ris ea are probleme mari da nu

| DenysaLove a răspuns (pentru Lexi888):

Ok...si care e legatura cu intrebarea mea? straight face
Crezi ca ma intereseaza iubitele tale?laughing

| DenysaLove a răspuns (pentru vlada2578):

Cine are probleme? daca eu ma plac asa cum sunt nu ma intereseaza parerea altora care comenteaza prost doar ca sa se afle in treababatting eyelashes

| Lexi888 a răspuns (pentru vlada2578):

Da are probleme mariiiii cat ea.laughing)

| vlada2578 a răspuns (pentru Lexi888):

Nu mai zibig grintongue

| Lexi888 a răspuns (pentru vlada2578):

Ce vrei fa?

| Copildeciocolata a răspuns:

Pai ai o greutate perfecta la inaltimea ta kiss Eu cred ca nu e nevoie sa te ingrasi deoare ce esti perfecta asa cum esti happy

| andreiiiukuuu a răspuns:

Mananca sanatos, mancare bogata in proteine, etc si poti sa faci in acelasi timp si un pic de sport pentru ca sa nu scapi de sub control greutatea. daca te apuci de mancat si ajungi la greutatea care o doresti o sa iti fie greu sa te mentii pentru ca organismul o sa fie invatat cu acel program pe care ti-l faci atunci cand vrei sa te ingrasi. Asa ca mananca bine si fa si un pic de sport macar 2 ori pe saptamana cardio! Bafta