| Alllllexandra a întrebat:

Am 1.70 si 48 kg, credeti ca e bine? mentionez ca am forme si nu prea arat slaba.dar dupa parerea voastra ar trebui sa ma mai ingras?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Ești perfectă scumpo kiss
Eu am 1, 72 și 51 52 kgthinking
Și eu sunt tot cam că tine.

Contează să te simți tu bine în pielea ta.
Pupici big hug

28 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Astia sunt tampiti, daca ma iau dupa ei, la 1.80 ale mele ar trebui sa am 70 de kg, pai ce dumnezeu ma? sa ma fac ASCHIE?
Eu prefer sa fiu urs cum sunt acum laughing
Am 1, 80 si 95 de kg.
Prefer fetele plinutebig grin
Ale dracu programe de calculat greutatealaughing
P.S Agrasate mie imi plac fetele plinutelaughing
Tu esti slabutasadrau vino pe mana mea, te pun eu la angrasatbig grin

| Alllllexandra explică (pentru Liviu):

Stiu ca sunt tampitilaughing eu aveam vreo 59 kg acum vreo 6-7 luni, dar am slabit ca nu imi placea cum aratam.Si aia zic ca greutatea mea ideala este de 62 kgraised eyebrows prostiioh go on Mie mi'era de parinti ca intr'una zic ca la inaltimea mea ar trebui sa am peste 55 kg, da in fine.Mie imi place cum arat, asa ca asta e laughing mersi de sfattongue

| Alllllexandra explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi! Din pacate nu pot alege decat un raspuns castigator... sper sa nu va suparati pe mine.

| adybitals a răspuns:

Nu,este foarte bine!

| phantomitza a răspuns:

Esti bine dar la inaltimea ta ar trebui sa ai intre 52-62 medie sa nu fii grasa dar nici slaba potrivita cu forme happy

| Alllllexandra explică (pentru phantomitza):

Am formelaughing dar parintii cand au aflat ca am sub 50 kg au facut urat, da eu nu vreau sa ma ingras..adica sunt bine asa, consider eu.dar daca trebuie nu am de alesthinking

| Liviu a răspuns (pentru Alllllexandra):

La 1,70 ale tale te faceam de 70 de kg lejerlaughing
Cum imi plac mie femeile dolofanebig grin

| Alllllexandra explică (pentru Liviu):

Doamne feresteee.Cat?! 70 kg?laughing) Tu vrei sa crape pamantu cand pasesc?laughing Hai ca esti haiosbatting eyelashes

| Liviu a răspuns (pentru Alllllexandra):

Nu pe bune, ai arata mult mai apetisantabig grinsi mai frumoasa:p

| Alllllexandra explică (pentru Liviu):

Pentru tine:p Mie nu'mi place sa am suncilaughing)

| phantomitza a răspuns (pentru Alllllexandra):

Pai putin ar mai trebui gandeste-te ca se intampla la noi fetele sa avem perioade si perioade, poate no sa poti manca si dupa aia ce te faci devi anorexica? vreo 2 kg in plus nu strica :*

| Alllllexandra explică (pentru phantomitza):

Anorexia este o boala prin care te vezi vesnic grasa, iar eu nu ma vad asa.SI stiu despre ce perioade vorbesti dar nu le consider o problema ...cand nu am chef nu mananc.Si oricum in afara de zilele alea sunt foarte pofticioasalaughing Ms de sfat oricum:*

| Liviu a răspuns (pentru Alllllexandra):

Crede-ma nu e bine sa fi slabalaughingiti dau multe motive, dar nah,fiecare cum vreabig grin cum ai place asa se 'poarta' mie unu asa imi e felu, mare, urs, asa am familia marerolling on the floorToata...
ambi parinti erau peste o suta, acum au slabit si ei, pe la 90 95
Ce pot spune, imi place cum sintlaughing dar nu pot slabi mai mult de 90 de kghappy am ancercat ORICE.

| Alllllexandra explică (pentru Liviu):

Da nu sunt slabaaaa, sunt potrivitano talking Ca baiat e fain sa fi solid, normallaughing

| Liviu a răspuns (pentru Alllllexandra):

Esti slaba rau, nu imi plac fetele slabe, dar daca promiti ca te angrasirolling on the floor se rezolvabig grin

| Liviu a răspuns (pentru Alllllexandra):

Esti slabaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, mai pune niste sunculite pe tinetongue
Crede-ma asa e mai frumosbig grin nu multe, dar mai pune, ce naibi, eu am patit o faza cu o fata slaba de am zis ca numai ma uit la fete slabe cit oi traicrying

| Alllllexandra explică (pentru Liviu):

App nu toate fetele slabe sunt ca aia cu care ai patit tu nu stiu ce faza:p si iti mai zic odata :nu sunt slabaaaaaalaughing)

| LoveForShania a răspuns (pentru Liviu):

Frate, las-o baltă.
Unor fete nu le place să fie ''apetisante'' = cu șunci. Pe mine sincer mă dezgustă.
Unora le place să fie slăbuțe și drăguțe, printre care și eu, și ea și multe altele.
Dacă ție îți plac ''voinicele'' cu fundul mare e strict problema ta, nu i poți spune ei că e slabă pentru că nu este.

Și nu poți spune că ar arăta mai frumoasă cu câteva kg în plus.
Frumoasă e indiferent dacă e slabă/grasă, chipul îi rămâne la fel.
Bineînțeles dacă ești obeză îți transformi capul într-un bidon turtit.

Așa că te rog, trăiește în lumea ta, cu '' voinicele '' tale și lasă-ne pe noi astea mai ''firave'' să fim așa cum ne place nouă!

happy

| Liviu a răspuns (pentru LoveForShania):

Da "frate " tu ai vazut cate fete sunt prea slabe, unele se infometeaza sa slabeasca, ce vezi asa dragut in un schelete aproape mumificat?, bine inteleg nici sa ai 150 de kg nu e asa ok.
Dar totusi, sunt multe fete care se vad grase si sunt slabe moarte, tu crezi ca o sa ramai la kg alea? stai calma, esti inca o pustoaica, stai sa mai cresti..mai vorbim noihappy
Daca neamu tau e slab tot, tu vrei sa fi grasa?
o sa mai pui pe tine, nu acu. peste vreo 5 6 ani... vezi tu:d
citeste despre anorexie (nu stiu daca am scris bine)
Si vei vedea fete care se infometeaza cu saptamanile nu mananca nimic ca li se pare ca sunt 'grase' eu unu ma accept asa cum sunt, un urs laughing cui nu ii place nu se uita, in plus, unii au si glanda, exista 2 feluri de glanda, de slabire si de ingrasare.
daca te dezugsta lucrurile astea, imi pare raubig grin
P.S crezi tu ca ramane chipul la fel?, nu ramane si chipul sufera transformari, nu am zis sa puna 50 de kg pe ealaughing)
normal la o fata ii sta mai urat putin cu kg multe in plus...
dar na, fiecare cu pasiunile lui:d si cu placerea salaughing

| Alllllexandra explică (pentru Liviu):

rolling on the floor mama da ce va certati liviu.a mai zis o fata de anorexie.EU NU SUNT ANOREXICA.nu vreau sa mai slabesc, si nu sunt slaba ca un schelete, sunt sportiva.anorexice sunt alea care se vad grase la nesfarsit.ei bine, eu nu ma vad asa.mersi mult pentru sfaturi si stai linistit ca nu am nevoie de kg in plus pe fund sau altundevalaughing te pup:*

| Alllllexandra explică (pentru LoveForShania):

Ai dreptate in ceea ce zici numai ca eu nu vreau sa fiu asa de ''firava'', nici nu sunt, dar nici......obeza.Nu va mai certati.....Multumesc mult pentru sfaturi!happy

| LoveForShania a răspuns (pentru Liviu):

Nu stiu de unde ai ajuns la anorexie, dar ma rog.
Eu i-am zis sa ramana asa ca e bine, nu sa slabeasca sau sa se infometeze si sa fie anorexica.
Dar nu stiu ce intelegi tuthinking

| noname2021 a răspuns:

Este perfect

| TooNight a răspuns:

Categoric Da.Esti subponderata, si ar mai trebui sa te ingrasi cam 10 kg.Eu sunt cam ca tine, am 1.68 si 49 kg.Si eu mai trebuie sa ma ingras 10 kg, ar trebui sa am cam 59. Dar de ce nu iti calculezi singura!:) Uite site-ul acesta, eu pe el mi-am calculat greutatea ideala.:) :
http://calculator-greutate-ideala.host22.com/
Bafta!:D

| PattyC a răspuns:

Nu esti chiar foarte bine ar cam trebiu sa ai 50 si ceva la inaltimea care o ai happy

| Alllllexandra explică (pentru PattyC):

Ms de raspuns! Apreciez:*

| muffinfactory a răspuns:

Nu, esti foarte bine.

| Dana9715 a răspuns:

Da ar trebui sa ai totusi 50 si ceva