| Anonim55452 a întrebat:

Am terminat cu examenul de clasa a8a si acum mi-e frica de cum o sa fie la liceu. Eu de obicei imi fac mai greu prieteni si sunt forte retrasa. Imi puteti da un sfat? La voi cum a fost?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

ESte timpul sa te schimbi!
La generala aveai voie sa fii fricoasa, erai copilas mic, dar acum, esti adolescenta si gata, s-a terminat cu fricile!
Ai sansa sa devii populara in liceu si imaginea care ti-o creezi acum, te va urmarii toata viata.

| Drimmero a răspuns:

Eu nu am nicio problema cu timiditatea, sunt foarte prietenos si mi-am facut rapid prieteni la momentul potrivit. Sfatul meu este sa fii sociabilia, sa arati ca esti o persoana de treaba si cu siguranta, sa nu te expui in fata tuturor cu diferite lucruri, sa nu dai totul din casa! Daca respecti aceste lucruri, nu vei avea de ce sa-ti fie frica

| WaterDrop a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi.Si lor le este la fel de frica happy

Trebuie doar sa iei atitudine inca din start si sa le propui sa iesiti cat mai mult impreuna dupa ore, usor usor iti vei forma un grup de prieteni cu care vei sta pana la sfarsitul liceului si vei vedea ca liceul reprezinta o perioada frumoasa a vietii happy

| OAnonima100 a răspuns:

Buna. La fel sunt si eu. Trebuie sa avem rabdare si in primul rand incredere in noi. O sa fie bine