| Sebastian222 a întrebat:

am terminat liceul, am dat bacul, dar mai trebuie sa dau in toamna ca nu mi-a iesit media, intrebarea mea este daca pot sa imi bag actele pentru somaj? si de ce acte am nevoie, multumesc si funda

Răspuns Câştigător
| Ionutzz123 a răspuns:

Aici gasesti tot ce iti trebuie, bafta!
http://actenecesaresomaj.wordpress.com

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți depune actele în maxim 2 luni de zile.
Original și copie carte de identitate, adeverință de absolvire 12 clase, aviz medical pentru că ești sau apt/ă pentru muncă, act doveditor de la Fisc că nu ai datorii/ primărie că nu ai bunuri mobile din care să-ți câștigi existența.
Pa, pa.