| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am tras cateva fumuri din tigara si eram mai multi si un baiat de la alta clasa m-a pozat in timp ce faceam asta. I-am zis sa stearga pozele si nu vrea, decat daca ii dau bani credeti ca o sa trimita la cineva sau o sa afle ai mei ca am tras cateva fumuri?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca faci prostia sa-i dai banii ceruti de ticalosul nemernic, in mod cert te va santaja in continuare pentru a te ''stoarce'' de bani si o va face cat mai des si va solicita sa-i dai probabil din ce in ce mai multi. In concluzie nu trebuie sa-i satisfaci in niciun caz aceasta nemernicie din partea lui. In mod absolut sigur nu va avea curajul sa posteze acea poza fiindca ar fi o proba a santajului care se poate intoarce impotriva lui daca se descopera. Te sfatuiesc draga mea, ca pe viitor nici macar sa mai incerci sa tragi cate un fum nici asa... in joaca. Multa sanatate!

22 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu îi dai. Dacă îl inveți așa, nu mai scapi de el.

| Mosotti a răspuns:

Si daca ai tras ce? Zici si tu ca ai incercat si atat, nu se intampla nimic, nu-i da bani aluia, atata minte ai?
Lasa sa afle cine afla, ca nu e problema.

| Celcestietot a răspuns:

Nu ii dai niciun ban.

| zurick a răspuns:

Nu-i da niciun ban. Crezi că se va opri din a te poza după?

| CodrutElian1990 a răspuns:

Spune-i tipului ca faci plangere la politie pentru santaj.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cel mai inteligent e sa-i zica "ia arata ma la cine vrei, ca nu e nici o problema, mare lucru, am incercat si eu sa vad cum e, poate si parintii mei au facut la fel la vremea lor, dar nu inseamna ca si fumez in continuare", si l-a spart! Si asa arati ca nu conteaza. Daca face ce zici tu, ii da satisfactie, inseamna ca, conteaza ca a filmat, deci nu e bine.
Ca real nu conteaza, asta e si adevarul, lasa sa vada oricine ca a tras fum! Care e treaba?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Da si nu! Daca vede ca nu are succes cu asta o sa incerce santajul cu altceva.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pai nu are cu ce altceva!
Trebuie sa stie ca n-are efect santajul cu fumul si gata.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Mintea celor predispusi la santaj lucreaza cu febrilitate. Cunosc cazuri, asa ca nu vorbesc din inchipuiri.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu merge, daca nu are cu ce sa santajeze i se infunda.
Ce poate face?! Fi serios.
Ta poate santaja cand esti un om politic, cand ai facut ceva rau si are cu ce, cand pune mana pe informatiile alea, altfel?

De ex pe mine cu ce sa ma santajeze cineva? Zi tu.
Si vorba aia am dat si aici niste informatii mai delicate ca nu ma intereseaza daca afla cineva sau nu!
Asa ca o ia in cioculetz.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Pentru mine este mai bine sa o lasam in coada de peste. Nu pot sa-ti spun de ce.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Cunosc mai mult decat pot spune.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Pai orice ai cunoaste, daca nu are cu ce, aia e.
Bine, cel putin pe unu ca mine caruia nu ii pasa de parerea altora, adica la mine santajul n-ar avea efect, si nici consecinte sociale negative nu pot avea, pierdere loc de munca sau altele.

De ce nu poti spune? Ca oricum esti anomim aici si nu conteaza ca zici.
Ca poate sa si fabrice probe, e alta, insa aia se va arata ca e fals.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Anonima, dar o semnam toti! laughing

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Cum adica o semnam toti?!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Mosotti):

Era o replica din Caragiale: O scrisoare pierduta.

| Mosotti a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Mda, am inteles, ai tu teama de ceva.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu-i dai nici un ban, ăsta este șantaj. Eu unul i-aș scoate tentativele astea de "mafiot" din cap cu pumnul. Dacă arată cuiva îi spui că poza este editată printr-o aplicație deoarece a vrut să facă mișto de tine.

| DonEduardo a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa le spui alor tai despre toate astea si daca te pedepsesc, asta e. Crede-ma, vor reactiona mult mai bine daca le spui tu decat daca le spune acel baiat. Asta in cazul in care nu il ai cu nimic la mana. Daca il ai, atunci santajeaza-l si tu.

| UnDiavol a răspuns:

Nu fuma nu este bine mai departe este alegerea ta viața ta tu stii ce este bine pentru tine

| anonimanonim17381 a răspuns:

Spune-le alor tăi și în plus el nu are dreptul sa folosească pozele cu tine deoarece nu ești persoană publica

| Simplic22 a răspuns:

Mai bile zile părinților tai fiindca dacă le zici tu s-ar putea sa îți des o pedeapsa mai mică sau sa te ierte, dar dacă vor afla altcumva s-ar putea sa fie mai nașpa.
NU MAI FUMA!