| YourFriend a întrebat:

Buna TPU.
Am un laptop Dell la care i s-a stricat un ventilator intern (se incinge cam in 20min dupa ce il pornesc), si nu are placa video deloc (are procesor i3 care ocupa putin si locul de placa video). Unde as putea sa ma duc cu laptopul undeva prin Brasov, si cam cat m-ar costa sa schimbe ventilatorul si sa puna o placa video?
P. s: Scuze categoria, dar daca pun la alta categorie nu o sa-mi raspundeti (am observat ca daca pun la categoria "Adolescenti", raspund mai multi utilizatori).

4 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Pai dul la un informatician(nu sunt din brasov deci nu prea stiu unde l-ai putea duce), si tzil face in maximum 300 de ron, sper ca te-am ajutat:*:*:*:*. Mult noroc:*

| YourFriend explică:

Mi-a spus un prieten, dar nu prea poate el sa inlocuiasca ventilatorul, si de aia vreau sa merg la un specialist prin Brasov. Cred ca o sa ma duc pe calea Bucuresti la Shortcut. Cred ca stiu ei ce sa faca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga scuze dar nu gasesc un raspuns. ai putea sal duci la un mecanic sa ii inlocuiasca plasma si ventilatorul intern. asta zic

| darrenhaayes a răspuns:

@ Komy M-ai bine te abti decat sa induci oamenii in eroare, daca mecanicul repara calculatoare atunci informaticienii se ocupa cu minieritul si agricultura.

ON topic; Procesorul Intel pentium i3 are un consum destul de mare de energie, de aceea elibereaza caldura masiv iti sugerez nici sa nu il mai pornesti pentru a nu provoca mai multe daune, daca ar doar un fan (ventilator) scapi in ~50 ron.
BTW de unde ti ai dat seama ca ai probleme cu placa video?