| Deyu_1628 a întrebat:

Apelez la voi pentru ca am o problema.la inceput am avut o relatie de 7luni cu o fata! prima mea dragoste, si m-am atasat prea mult, iar acea fata si-a batut joc de mine infine! faza e ca acum 6luni am cunoscut o fata frumoasa, desteapta si de gasca! Intr-un timp foarte scurt i-am devenit cel mai bun prieten iar ea cea mai buna prietena numai ca la mine e un pic cam diferit am ajuns sa o iubesc datorita faptului ca a reusit sa ma atinga la suflet stie sa vorbeasca si stie mereu sa ma ajute cand am prb.eu nu i-am spus ca o iubesc dar intr-un timp si-a dat seama de treaba asta! cand ii dadeam web spunea ca are cel mai frumos frate din lume ca numa eu stiu sa o fac sa rada cu pofta ca sunt cel mai bun prieten al ei ca are toata increderea in mine.Si cand i-am spus tot ce am simtit a spus ca sunt liber sa imi exprim sentimentele etc... Dar cand am intrebat-o daca ne putem da o sansa nu mi-a raspuns imi tot zicea ca sunt liber sa imi exprim sentimentele etc.Si mi-a spus ca niciodata nu o sa ma faca sa sufar si ca realizeaza ca sunt singurul baiat care o iubeste cu adevarat. Iar in seara asta...vad la avatarul eu o poza cu un baiat si in poza era o inimioarasadVreau sa va spun ca m-am simtit foarte foarte penibil, si in plus! Miau dat si ceva lacrimi dar au trecutoh go onImi puteti spune si mie cum as putea rezolva problema asta? sau cum as putea sa o fac sa isi dea seama ca pierde pe cineva care o iubeste cu adevarat?sad! Va rog frumos ajutor, multumesc din suflet! Fundita

Răspuns Câştigător
| Miha1308 a răspuns:

Sincer, ar trebui sa purtati o discutie serioasa legat de asta.sa iti spuna concret daca puteti avea ceva impreuna sau nu, pentru ca tie iti va fi foarte greu sa fii cel mai bun prieten al celei pe care o iubesti. e vb de tine in primul rand si de sentimentele tale.multa bafta:*

Miha

4 răspunsuri:
| Deniisze a răspuns:

Bună!
Până la urmă este alegerea ei, nu trebuie să o influenţezi tu cu nimic. Dacă îi place ei mult băiatul acela, las-o să fie cu el, oricum prea mult nu or să stea împreună şi odată şi odată tot va veni ea la tine. Dacă i-ai yice să nu stea cu el, ea se va supăra într-un fel sau altul pe tine şi asta ar fi cam in dezavantaj la amândoi.Eu ţi-am mai zis, las-o să stea cu el că ea simgură îşi va da seama de ceea ce pierde, adică pe tine şi se va întoarce la tine.
Sau poate că avea poya aceea la avatar pentru că vreun amic ceva, coleg a rugat-o să o pună la avatar ca să facă geloasă pe altă fată. În cayul acesta ar fi mai bine să o întrebi ceea ce trebuia de mult s-o întrebi : dacă vrea să fiţi împreună.
Multă baftă şi sărbători fericite!

| Deniisze a răspuns:

Zice *
singură *
poza*
cazul * laughing
Scuză-mi greşelile.

| Madda a răspuns:

Fraiera.
Nu stie ce a pierdut!

| stf a răspuns:

Eu zic ca ar trebui s-o intrebi daca vrea sa fie impreuna cu tine si fara vrajeli ...ca vai ca nu stiu sa zica : da sau nu
Sa stii una si buna tongue