| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata, ma confrunt cu o problema cam mare spun eu, Sunt intr-o relatie cu o fata de 2 luni, eu am 25 de ani si ea 20, din cate mi-a spus ea si mam ei ea suferit foarte mult ca a dat de baieti neseriosi,nu mi-a dat niciodata motive sa fiu gelos pana acum cateva zile,a vorbit cu un baiat sa isi faca ceva la par,acel baiat i-a spus ca o face pe gratis pentru a fi in catalogul lui,in fine,ea abia a doua zi mi-a spus ca acel baiat i-a facut complimente,am intrebat-o daca ia raspuns cu multumesc si a inceput sa rada si mi-a spus ca ca i-a zis ca are prieten,i-am cerut sa imi arate conversatia dar a sters-o,m-am enervat logic,i-am spus ca daca nu avea nimic de ascuns nu o stergea,ea a spus ca a sters-o ca stia ca am sa ma enervez daca o vad,ne-am certat si ne-am impacat chiar daca mi-am pierdut putin incredere in ea,peste doua zile am dat de o poza cu un baiat la ea in telefon in folderul la facebook messenger,cand am vazut am amutit,mi-a spus ca a intrat pe ea sa o intrebe nu stiu,dar din noua a sters conversatia spunandu-mi acelasi lucru ca daca imi arat ne certam din noua si tot ea a spus ca imi bat joc de sentimentele ei,i-am spus sa punem punct pentru ca nu mai suport si am plecat,ne-am intalnit am vorbit si ne-am impacat,stiu ca ma iubeste,ii cunosc parinti si chiar ma indragesc foarte tare pentru ca sunt un baiat cuminte si la locul lui,si i-am spus prietenei mele ca daca vrea o relatie bazata doar pe sex si fiecare sa vorbeasca cu cine vrea sa imi spuna sa nu mai pun suflet si mi-a spus ca ea ma iubeste si stie ca a gresit,problema este ca eu nu stiu daca mai pot avea incredere in ea chiar daca mi-a spus ca o sa-mi arate toate conversatile, o iubesc si nu as vrea sa o parasesc, ce sa fac?

12 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Esti prea gelos, frate, in primul rand daca intr-o relatie nu exista incredere reciproca relatia aia nu isi are rostul. Iar in al doilea rand faptul ca te-ai certat cu ea pentru simplul fapt ca ea a discutat si cu alte persoane in afara de tine e o mare prostie, probabil esti prea posesiv cu ea

| Boy91 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ea a mai vorbit si cu altii si m-am enervat dar am vazut ca nu are absolut nimic cu ei si m-am linistit si nu am mai bagat in seama chestia asta, si asta ma deruteaza acum de ce a sters acele doua convesatii, ma uitam intamplator peste ele si nu bagam in seama

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Boy91):

Atunci e posibil sa-ti ascunda ceva

| Boy91 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Cum am spus si mai sus i-am spus ca daca vrea sa avem o relatie bazata dor pe sex si atat, ea a spus ca nu vrea asa ceva.si degeaba imi arat ea conversatiile daca le sterge pe acelea mai "interesante"

| BroascaCuElice a răspuns (pentru Boy91):

Are 20 de ani, la 20 probabil nici ea nu stie ce vrea. cred ca ar trebui sa aveti o discutie serioasa in legatura cu relatia voastra

| Boy91 a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Ieri am fost impreuna la o aniversare ne-am retras si am vorbit despre relatia noastra,i-am spus ca eu vrea ceva serios la fel a spus si ea pentru ca vrea sa fie fericta pentru ca a suferit prea mult,a spus ca stie ca a gresit si ii pare rau si ca nu o sa sa se mai repete,prima data cand a sters conversatia din noua mi-a promis, a spus ca aman-doi am gresit ea ca a ascuns si eu pentru ca am renuntat asa usor la ea, eu sunt genul de persoana ca oricat de mult as iubi o persoana renunt la ea daca ma raneste, asta ma roade pe dinauntru sa nu mai ascunda de mine si nu as renunta la ea si dupa aia sa imi para rau, ea are boala pe o colega de a mea de servici si i-am spus ca m-a cautat sa vad cum reactioneaza si imediat sa turat si i-am spus ca am sters ce am vorbit cu ea si s-a enervat mai tare si i-am na tu cum te simti.

| RAY a răspuns:

Eu in 26 de ani de existenta am invatat ca in tot ce inseamna sex feminim sa nu ai incredere niciodata,stai cu ea faci sex si cam atat,fata asta ascunde multe de tine mai ales ca esti un beta adica un baiat cuminte,fricos ca isi pierde iubita si ca altul o va fura, daca i va aparea un alfa te va insela cu el,treaba e asa fetele stau cu majoritatea din compromis nu ca ne iubesc,ele iubesc o minoritate sti cum se numesc badboys, masculi alfa etc tu o iubesti man vei suferi mult, cu timpul imi vei da dreptate, nu fi asa credul man nu merge pa du-te la altul daca era serioasa isi arata conversatile, numai isi prelungi ranile adanci ea va profita si te va minti mereu, o fata isi jura iubire si in fata altarului dar e cu gandul la altul crede-ma ce spun

| AliGab a răspuns (pentru RAY):

Aiureli...n-ai invatat nimic

| RAY a răspuns (pentru AliGab):

Dovedeste contrariul, degeaba spui aiureli asata nu dovedeste nimic

| TrăieşteClipa a răspuns:

Poate ca esti prea cuminte si la locul tau pentru ea.

| Boy91 a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

La asta m-am gandit si eu, poate ar trebui sa nu fiu toata ziua cu dulcegariile, sa am o doza de aroganta si sa o pun pe jar un pic.

| AliGab a răspuns:

Mai omule...ai prins-o in pat cu altul? Daca nu calmeaza-te si nu mai avea pretentia sa iti arate toate conversatiile. Ai incredere in ea. Daca tu reactionezi in felul acesta, iti va ascunde cand discuta cu diversi si cu prima ocazie chiar se va duce in bratele altcuiva si iti va spunea "la revedere", dar daca tu ii arati ca ai incredere in ea si ea va continua sa-ti spuna ca a discutat cu x si cu y si nu te va insela.