| MariMarian a întrebat:

:* As avea si eu nevoie de un sfat! Prietenul meu a plecat azi in Italia [el fiind sofer /trasport de persoane/pachete ROMANIA-ITALIA, ITALIA-ROMANIA ] si se va intoarce abia peste o saptamana. El stiind ca ma va rani cand imi va spune ca trebuie sa plece, nu m-a anuntat la ce ora va pleca, Doar mi-a zis ca va pleca in seara asta, dar nu mi-a zis ora. eu am venit de la liceu la ora 15:00[ el a plecat acum 2 h mai exact la 17:00 ] daca ma anunta puteam sa merg sa il vad si eu inainte sa plece, m-a sunat acum o ora si mi-a zis ca a plecat si motivul pentru care nu m-a anuntat a fost ca nu voia sa ma vada plangand si nici el de altfel sa nu planga. tin sa mentionez ca un prieten comun m-a sunat si mi-a zis ora plecarii lui, eu am incercat sa il sun, i-am dat mesaje dar nu mi-a raspuns. cand m-a sunat mi-a zis ca, cat timp va fi plecat sa nu il caut[ sa nu il sun sau sa.i dau mesaje] el fiind sofer nu va putea raspunde. dar eu cred ca are pe altcineva acolo. inainte sa fiu eu cu el, el avea pe altcineva acolo si cred ca inca mai este cu acea persoana. eu sunt cu el de aproximativ 5 luni si doar o singura data ne-am certat din cauza alor mei, nu sunt de acord cu relatia noastra deoarece diferenta de varsta este prea mare peste 10 ani, atat pot spune! va multumesc :*

Răspuns Câştigător
| andreyutzha a răspuns:

Daca se comporta normal cu tine...si nu s-a racit deloc, inseamna ca poate chiar este ocupat.nu stiu ce sa zic daca are pe cineva parerea mea este ca totusi s-ar simti daca e ceva la mijloc.Cel mai bine e sa vorbesti cu el cand vine.stai linistita nu ai de ce sa-ti faci griji. poate ne inselam amandoua cu gandul ca poate are pe cineva si el poate chiar e ocupat.sti cum e noi fetele cand prietenii sunt plecati si ne zice ca nu poate vorbi la telefon imediat ne gandim poate ne inseala. daca e cu alta..sau chestii de genu..eu zic sa stai linistita vb cu el si vezi.baftakiss

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, sigur da cuiva la cioc,adica nu poate sta asa pe uscat,se ivesc ocazii,adica mnahhappy gandind logic, gaseste pupeze la tot pasu, domnisoare atragatoare, le da banu si face ce vrea cu ele, pe alea le cardeste pe tine te ' iubeste ' din ce spui tu.
Acum sincer nu cred ca as putea sta cu cineva care are un asemenea servici, adica asta nu inseamna o familiehappy acum stiu ca am dus lucrurile prea in 'extrema opusa' dar nu as accepta sa stau cu cineva care e departe de mine atat timp.
INteleg o zi 2, dar nu o saptamana 2 laughing

| MariMarian explică (pentru Liviu):

Mersi pentru rapsunsul acordat! In legatura cu serviciul lui, daca asta ii place asta face! Eu nu pot sa ii spun sa renuntze la serviciul lui doar de dragul meu. Niciodata nu as face asa ceva! Punandu-ma in locul lui, daca si mie mi-ar cere partenerul asa ceva nu as putea face, daca asta imi place, asta fac! Si chestia ca "nu poate sta pe uscat" sunt de acord cu tine. Eu am vorbit cu un prieten comun si i-am spus ca mi-e frica ca nu cumva sa aiba pe cineva acolo si acesta i.a dat mesaj lui si i-a zis ce cred eu, el m-a sunat si mi-a zis sa nu imi fac griji ca doar eu sunt in inima lui si niciodata nu m-ar insela stiind ca are acasa tot ce isi doreste si pe cineva care il asteapta si ii duce dorul! Si ca ma v-a suna cand v-a ajunge in Italia! :*

| Feri a răspuns:

Esti poponar? adica vreau sa zic. totul era in regula pana ti-am vazut numele de cont.

| andreyutzha a răspuns:

Si eu cred la fel ca are pe cineva.adica sofer ca sofer dar sa nu-l suni deloc..totusi se mai opreste ca doar nu conduce incontinu timp de o saptamana si plus daca tu il suni si el e ocupat nu-ti raspunde dar apelul tau ii ramane si te poate suna inapoi cand vede.cam ciudata faza straight faceeu zic sa ti o discutie cu el cand vine inapoi si vezi ce spune.baftasad:*

| MariMarian explică (pentru andreyutzha):

Offf, chiar nu stiu ce sa mai cred...relatia merge foarte bine, nu s-a racit deloc, dar faza asta m-a derutat complet! o sa incerc sa vorbesc cu el cand se va intoarce, pana atunci va trebui sa astept, mi-e foarte greu fara el, mi-e dor de el! Dar asta e happy :*

| MariMarian explică (pentru andreyutzha):

Nu mi-a dat niciodata de inteles ca are pe cineva! relatia merge la fel de bine ca la inceput! Am interpretat imediat ca are pe cineva, dupa ce mi-a zis sa nu il sun ca ma v-a suna el cand are timp! De cand a plecat m-a sunat de 2 ori si mi-a dat mesaj. Cand era in tara, aveam obiceiul sa vorbesc cu el toata ziua si probabil de asta mi-a zis sa nu il sun, s-a gandit ca daca e plecat il voi suna non-stop! il inteleg, ca na`doar conduce. la noapte ajunge in Italia si are liber 2-3 zile. Mai sunt 8 zile si vine acasa! :* mersi mult pentru raspuns :*:*

| andreyutzha a răspuns (pentru MariMarian):

Daca se comporta normal cu tine...si nu s-a racit deloc, inseamna ca poate chiar este ocupat.nu stiu ce sa zic daca are pe cineva parerea mea este ca totusi s-ar simti daca e ceva la mijloc.Cel mai bine e sa vorbesti cu el cand vine.stai linistita nu ai de ce sa-ti faci griji. poate ne inselam amandoua cu gandul ca poate are pe cineva si el poate chiar e ocupat.sti cum e noi fetele cand prietenii sunt plecati si ne zice ca nu poate vorbi la telefon imediat ne gandim poate ne inseala. daca e cu alta..sau chestii de genu..eu zic sa stai linistita vb cu el si vezi.baftakiss

| DenysEl a răspuns:

Este de apreciat ca tine la tine si accept-o ca pe o protejarewinking nu ca pe o minciuna sau...nhs.Stai linistica ca sofer e mereu la volan nu are timp de "agatat" timpul lui liber il petrece dormind iti garantez si restul lui de timp liber te cauta pe tine! Parerea me!

| MariMarian explică (pentru DenysEl):

In saptamana care sta acolo are timp liber 2 zile laughing mersi mult pentru rapsuns, apreciez foarte mult felu cum gandesti, nu cred ca as avea motiv foarte mare de ingrijorare, niciodata nu mi-a dat de inteles sau de banuit ca are pe altcineva! :*