| dede191 a întrebat:

Buna TPU... as avea si eu o intrebare. big grin sunteti cu un baiat/fata si nu mai simtiti nimica pentru el. Cum incercati sa ii spuneti ca nu mai vreti sa fiti cu el/ea? Va rog mai multe raspunsuriiii big grin:X

Răspuns Câştigător
| KriSt3n a răspuns:

Poi nu e mare lucru sa te desparti de el/ea. Tre sa ii spui [sau sa ii dai de inteles] ca nu il/o mai placi.winking Nu o sa te muste...nu o sa iti faca nimic, dar cand faci chestia asta sa nu o faci in bataie de joc pentru ca se va simti proost [propria exp 8-)]. Bafta!

5 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Ha, am trecut prin astalaughing. Ia-l cu frumosul si spune-i ca "treaba asta nu merge, sau cel putin nu merge pentru tine". Daca e inteligent/a va intelege si nu va face o scena. Dar vezi sa alegi momentul potrivit, asta conteaza foarte mult.

| Genuitoarea a răspuns:

Spune.i ca. nu mai e cum era inainte si s-a schimbat totul. si poate ar fi mai bine sa luati o pauza, ca nu mai merge cum mergea la inceput si pur si simplu se termina aici! successs pisi :*>big grinbig grinbig grin

| idontknow_6236 a răspuns:

Te uiti in ochii lui adancbig grin si ii spui ce ai de spus, nu e big deal, nu sunteti nici primii nici ultimii care se despartlaughing

| cristinaxt a răspuns:

Scurt pe doi`... de ce sa o lungesti? fi putin egoista si pune`te pe tine pe primul loc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ce, te plictisești brusc? Ce iubire e aia?
Întâi, analizează dacă doar nu a intervenit rutina și dacă ai iubit vreodată persoana respectivă și dacă încă o iubești. Imaginează-ți viață fără ea/el. Avantajele, dezavantajele, sentimentele. Și cântărește.

Dacă ajungi la concluzia că e tot în zadar, prima dată cel mai bine fă-l să se plictisească, dar să nu dispere. Explică-i care e situația și nu fă nimic pe la spatele respectivului/ei.

Văd că ești fată. În general, băieții trec mult mai ușor și nu plâng. Unii dintre ei fac crize de nervi (înjurături, implorări). Dacă vrei să scapi, spune-i simplu "nu mai e nimic între noi, totul e în zadar. ai fi mult mai fericit cu alta și eu cu altul, așa că bye."punct.