| sweetcassie a întrebat:

As dori sa stiu daca bicarbonatul de sodiu este bun pentru cosuri, si in cat timp dispar cosurile de la el? si inca ceva, daca poate face rau tenului in vreun fel. Fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul depinde de tipul de ten, atat rezultatele obtinute, cat si felul in care reactioneaza pielea la tratament.Nu ar trebui sa faca rau, in mod normal, dar in cazul unui ten foarte sensibil nu este cu totul exclus sa apara o sensibilitate. Poti incerca pe o portiune mica de piele si in cazul in care totul e ok, poti continua cu tratamentul aplicat pe toate zonele afectate.Important este sa-l lasi sa actioneze in jur de 3-4 ore si sa aplici tratamentul de doua ori pe zi.In cazul meu, in schimb, nu s-au observat imbunatatiri(am tenul gras si pretentios din acest punct de vedere).