| BiancaMiciu a întrebat:

Este adevarat ca bicarbonatul de sodiu(de bucatarie) are beneficii asupra tenului?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Http://www.romedic.ro/......ce-0P14533

| BiancaMiciu explică (pentru Elianna):

Si dupa ce imi dau cu el pe fata, trebuie sa ma clatesc?

| Elianna a răspuns (pentru BiancaMiciu):

Habar n-am.Eu nici nu stiam ca se poate folosi si in cosmetica, doar in gospodarie.Am vazut acuma, cat timp ma documentam pentru tine. Urmeaza pasii din link.

| BiancaMiciu explică (pentru Elianna):

Multumesc :*

| Elianna a răspuns (pentru BiancaMiciu):

Cu placere.
Ca o coincidenta, acuma, navigand pe un site am gasit si alta utilizare a bicarbonatului de sodiu:
http://www.realitatea.net/......83860.html

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am mai gasit ceva, ca reclama aici pe TPU:
http://www.divahair.ro/......_de_cosuri

| Adry05 a răspuns:

Da, are. Si da, trebuie sa te clatesti. Eu imi faceam un scrub natural cu tarate, malai si bicarbonat de sodiu. Te freci pe fata si apoi clatesti. happy

| whatevernvm a răspuns:

E mai bun acidul sulfuric

| Elianna a răspuns (pentru whatevernvm):

Doamne fereste!