| moustachelover a întrebat:

As dori sa va adresez o intrebare. Am nevoie de un sfat. Voi ati ramas prieten/a cu fostul/fosta? Eu ce ar trebui sa fac? Stiti ca e acea vorba "daca raman prieteni nu s au iubit niciodata". E destul de greu pentru mine... Am 14 ani da' nu ma condamnati "vaaai are 14 ani si sufera din dragoste ce sa zic" asata e firea mea. Sunt sensibila extrem de sensibila si oricat as incerca sa nu mi pese nu merge. Multumesc anticipat happy

4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Ești la vârsta fragedă să ai o relație serioasă oricum nu te grăbi, ai tot timpul din lume.
Poate că nu a fost ceva serios între voi dar ar trebui să rămâneți prieteni.

Ai grijă de tine.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Cred ca ati putea ramane prieteni, doar daca a facut el ceva foarte grav pentru care nu merita sa il ierti, ceea ce nu prea cred. Nu prea merita sa dai o prietenie pe o relatie, ceea ce vreau sa spun este ca poate in viitor o sa inceapa sa iti fie dor de el, sa vrei sa vorbiti (doar ca prieteni sau mai mult) si nu o sa poti pentru ca ai pierdut de tot legatura cu el.
Succes si ai grija ce faci! :*

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Nu am de ce sa te condamn. Esti om, si suferi.
Nu stiu ce sa zic.
Eu cred ca tu singura trebuie sa-ti raspunzi la intrebare.
De ce v-ati despartit? Cum se comporta cu tine? Doreste sa ramaneti amici?
Hm... Pune-ti aceste intrebari si apoi iti vei da seama ce e de facut.
O zi buna happy!

| Livia_Petriman_1998 a răspuns:

Da ramai prietena cu fostul nu merita sda asculti de ceilalti pentru ca nu conteaza parerea altora cum crezi uh ca ar fi mai bine