| Pain03 a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca Rozeta(Pumnalul)este legala, Daca nu care ar fi sanctiunile, daca da ce acte mi-ar trebui sa detin una? As dori sa stiu cum sa o folosesc (cum sa o tin in mana sa nu ma accidentez si de care ar trebui sa imi cumpar si de unde nu conteaza daca este ilegala)

5 răspunsuri:
| هوراس a răspuns:

Pai practic, daca il folosesti pentru autoaparare si esti prins de politie, nu poti lua dosar penal dar vei fi luat in vedere big grin Pumnalul este o arma legala, atata timp cat nu o folosesti asupra cuiva big grin

| Pain03 explică (pentru هوراس):

Pot sa o folosesc la 16 ani?

| هوراس a răspuns (pentru Pain03):

Da big grin dar ti-am zis, nu pentru autoaparare big grin si chiar daca vrei, atunci ascunde-o bine ca sa nu fi prins de politie big grin vei fi luat in vedere big grin

| Pain03 explică (pentru هوراس):

Pai si asupra cui ar trebui sa o folosesc? Daca totusi e legala? Pe animale? Pe ursi?

| هوراس a răspuns (pentru Pain03):

Da big grin pe ursi da happy