| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happyas vrea o parere.niste prieteni m au invitat sa merg cu ei la patinoar in alt oras. fata de orasul in care stau eu locul cu patinoarul este cam la 60 de km.noi ar trebui sa mergem cu un microbuz care face ruta zilnic.acum problema este ca ai mei nu cred ca m ar lasa singura intr un oras mare, iar din grupul de persoane ai mei o cunosc pe o singura fata, si mai e si faza ca de obicei cam pe unde am nevoie ma duce mereu tatal meu si mai niciodata nu trebuia sa merg cu vre un mijloc de transport sau cv.nu stiu acum daca mai are rost sa ii intreb pe parintii mei daca ma lasa ca probabil nu vor fi de acord sa ma lase doar cu un grup de prieteni atat de departe si poate ca nici mie nu prea imi place ideea si 2.cum sa i sp prietenei mele ca nu prea am de gand sa merg cu ea? cumva sa nu se supere funda :X:X

2 răspunsuri:
| 123ursulet12oso a răspuns:

De lasat nu te lasa parinti tai.
iar daca vrei sa-i spui prietenei tale spune-i ca nu poti sa mergi iar daca ea sa duce cand se intoarce fai o surpriza sa fi figur ca nu s-a suparat pe tine.