| Necunoscut123456789 a întrebat:

As vrea sa aud si parerea voastra.ce caine de companie imi recomandati,specific stau la apartament! Eu as dori sa imi iau un malamut, dar vreau sa vad si parerile voastre! Astept raspunsuri big grin!

1 răspuns:
| didi13 a răspuns:

Malamutul e greu de intretinut si are nevoie de mult spatiu. Daca stai la apartament ar fi mai bine sa-ti iei un caine de talie medie (parerea mea ) gen : beagle, fox terrier, border collie, cocker, ciobanesc australian etc... Daca totusi vrei un caine de talie mare, eu ti-as recomanda husky in loc de malamut pentru ca este putin mai mic, si cu blana mai mica si mai usor de intretinut. Si labradorii sau golden retriverii sunt foare prietenosi si jucausi happy