| Ofiintă a întrebat:

Bună TPU,
as vrea sa imi dezactivez contul de Facebook dar sunt sceptica in legatura cu urmarile acestei actiuni.
In primul rand stiu ca pe parcursul dezactivarii contului, profilul meu, pozele mele vor fi sterse, insa am citit undeva ca dupa 2 saptamani, timp in care profilul dezactivat nu este actualizat, profilul se va sterge in mod definitiv ceea ce nu vreau sa se intample. Vreau ca dupa ce il reactualizez toate sa fie la locul lor indiferent de cat timp ar fi trecut. Deci nu stiu care e varianta corecta:
1. totul va ramane la locul indiferent de cat timp ar fi trecut?
2.Profilul va fi sters, pozele eventual si contul?
Care este opinia voastra?

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

1. La stergere se sterge complet.
2. La dezactivare/suspendare, la reactivare vei gasi totul.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai fi citit helpul de la Facebook ai fi aflat ca nu se pierde nimic din ce-i pe contul tau. http://bit.ly/2eUhFq0
Doar daca iti stergi contul este definitiva stergerea.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dezactivarea temporară a contului nu a avut niciodată urmări nedorite. Poți să-l dezactivezi o lună, șase luni, un an etc. Nimeni nu ți-l va închide! Odată ce te vei loga din nou (singura condiție e să nu uiți parola), totul va reveni la starea inițială. Absolut nimic nu va fi șters, nici poze, nici like-uri, nici comentarii. Doar că anumiți 'prieteni', te-ar putea șterge din lista lor de prieteni Fb, pe motiv că ai avut contul inactiv (don't worry, prietenii adevărați nu vor face niciodată asta).

| CristinaCMH a răspuns:

Varianta 1.
Eu l am avut dezactivat o luna si nu s-a sters absolut nimic.