| lalalalalalalalalalalaaa a întrebat:

As vrea sa spun ceva, pentru ca eu chiar nu am prieteni adevarati!
Cunosc un baiat de aproape un an, si de cateva luni am inceput sa tin la el foarte mult, nu e vorba de o prietenie, chiar il iubesc!
Eu am 14 ani, iar el 16.Astazi am iesit cu prietenii, si la un moment dat a venit la mine si mi-a ciufulit parul, lucru care inseamna ceva pentru ca nu suntem chiar cei mai buni prieteni.Si se uita si el la mine foarte des, dar simt ca nu are curaj sa imi spuna ceva, iar eu nici vorba!
Chestia e ca el a mai fost cu cateva fete inainte, dar nu din iubire, iar eu sunt genul de persoana care chiar nu cauta relatii de tipul asta. Da, stiu poate ca veti zice ca sunt prea mica ca sa stiu ce e iubirea, dar petru baiatul asta chiar simt ceva puternic!
As vrea sa imi spuneti ce ati face in locul meu, dar nu ii pot zice ca il iubesc, pentru ca v-am spus...nu am curaj si nici nu ne cunoastem atat de bine!
As vrea sa imi spuneti daca existe vreo modalitate de a`l face sa se apropie mai mult de mine, apoi ii voi spune eu...
Please, help me!:-

Răspuns Câştigător
| bianca a răspuns:

Daca a inceput sa te ciufuleasca si sa se uite des la tine inseamna ca cel putin te place.
dai si tu semne ca il placi
uitate si tu la el
zambestei
si dupa lucrurile o sa decurga de la sine.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asta e si problema:ca nu va cunoasteti atat de bine.Iti zic din experienta ca nu tot ce straluceste e aur.Simti ceva puternic pentru el dar asigura-te ca imaginea lui creata de o inima indragostita corespunde realitatii

| Rallu_8961 a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie...

Daca simti ceva atat de puternic pentru el ar fi bine sa ii recunosti pana nu va fi prea tarziuwinking
Succes!:*

| adinuta_5622 a răspuns:

Eu nu stiu sunt in aceeasi situatie dar eu sunt mai mica decat tine