| Yusiii a întrebat:

Am 16 ani si de cateva luni imi lipseste ceva. ceva important pentru mine si oriunde m-as duce si orice as face nu reusesc sa o gasesc. Este vorba despre iubire. Ok ok acum veti zice "ahh. are doar 16 ani si.ii lipseste iubirea, de parca ar fi un lucru asa de important la varsta ei". Ei bine pentru mine este important. Faza e ca simt ca nimeni nu ma iubeste asa cum imi doresc. Nici de la mama mea nu simt asta. Imi lipsesc alintaturile, imbratisarile, saruturile, tot ceea ce este legat de iubire... Inainte primeam iubire in fiecare zi dar nu am stiut s-o pretuiesc. si acum am "dat la o parte" din viata mea pe cei mai importanti pentru mine. pe cei care ma iubeau. Acum as vrea asa mult ca cineva sa imi zica te iubesc, dar din tot sufletul, nu cum o fac toti prefacutii, iar apoi sa ne certam si iar sa ne impacam si asa sa fie dragostea mai mare...
Nu reusesc sa gasesc baiatul potrivit. sunt multi care ar vrea sa fie cu mine, dar nimic nu ma atrage la ei. nu stiu... parca ceva m-ar tine pe loc. Parca cineva mi-ar zice sa nu caut iubire, parca m-ar trage de mana si nu-ar lasa sa plec sa caut ceea ce imi doresc...
Voi ce parerea aveti? Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| SeeDifference a răspuns:

Pai dintre toti baietii din scoala, liceu, oras nu te simti astrasa de nimeni sau simti ceva pentru cineva? Daca da...
Daca nu mai asteapta, dragostea(iubirea) apare atunci cand nu te astepti sau renunti. Eu zic sa ai rabdare. Si este o varsta la care este normal sa simti asa ceva, sa nu te simti iubit, sa nu mai pretuiesti ceea ce ai.

4 răspunsuri:
| Kiddy1998 a răspuns:

Incearca sa cunosti unul dintre acei baieti. Dar ai grija pe care il alegi. Daca vei alege persoana gresita iti vei face mai mult rau. O sa incepi sa iubesti si el s-ar putea sa te lase balta. Ai grija de tine! Bafta

| persu a răspuns (pentru Kiddy1998):

Buna eu iti reomand ittai sai cunosti bine si dupa aia sa vezi care te place mai mult aici nu conteaza frumustea ci ce are in cap nu stiu ce ziceti voi dar asa e multe fete nu se uita la frumuste ai grije ce faci

| persu a răspuns (pentru Kiddy1998):

Buna eu iti reomand sai cunosti bine si dupa aia sa vezi care te place mai mult aici nu conteaza frumustea ci ce are in cap nu stiu ce ziceti voi dar asa e multe fete nu se uita la frumuste ai grije ce faci

| ANdrey1300 a răspuns:

Buna,
Eu ti-as recomanda s-a alegi unu dintre baietii aia care vor sa fie cu tine dar sa il alegi pe ala de care iti place cel mai mult nu neaparat ca aspect fizic. Dupa poate o sa se intample ceva si o sa fii atrasa de mai multi.

Bafta