| B3stgirl a întrebat:

as vrea sa stiu ce fel de profil trebuie urmat la liceu pentru a intra la A.S.E.Multumesc si bineinteles ca dau funda...winking

Răspuns Câştigător
| shawnee a răspuns:

In principiu trebuie sa urmezi un liceu economic in cadrul caruia gasesti diverse specialitati precum: Contabilitate, Economie, Marketing, Asigurari, Contracte Economice, Planificare operationala s. a. m. d Acum depinde pe ce vrei tu sa te axezi! Eu spre exemplu, sunt clasa a 11a la un astfel de colegiu si as vrea sa dau la Finante/Banci. Contabilitatea, Marketing-ul, Economia si Matematica ma ajuta destul de mult. (Banuiesc ca stai destul de bine cu Engleza/Franceza, deci asta nu va fi o problema.)
Asta este, evident, doar o sugestie! Poti merge la un liceu normal, unde sa urmezi Mate-Info, iar mai departe sa dai la ASE. Numai ca notiunile pe care le faci la un liceu economic, o sa te ajute foarte mult in primii 2 ani!
Bafta in alegerea pe care o vei face! Astept vesti de la tine! ^.~

1 răspuns:
| Andrei2010_6482 a răspuns:

A. S. E ca orice alta facultate are foarte multe ramuri, in functie de fiecare urmezi un liceu specific profilului. Spre exemplu pentru A. S. E->Contabilitate ( urmezi liceu cu profil econmic ), A. S. E-Management turistic ( urmezi liceu cu profil in turism ) etc.