| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa va intreb am 12 ani si 8 luni, ciclul mi-a venit mi se pare ca am sani foarte mici, am 75A la sutien, ma simt cam prost ca vine vara si sanii mei sunt mici, ce pot face? Dau funda:*

Răspuns Câştigător
| GirlCrow a răspuns:

Pai esti mica 12 ani...sanii abia de acum se vor dezvolta, nu ai ce sa faci sa grabesi cresterea sanilor, iti dai seama ca daca ar fi vreo solutie(in afara de operatii) toate fete ar avea marimea 85-95 C la sutienlaughing)...stai linistita,esti in crestere,vei creste si in inaltime si sanii iti vor creste,te vei schimbahappy TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE! pup si lasa grija asta, cine te place, te place si asa cum esti!

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Ce legătură are vara cu sânii? Îi fluturi pe afară? Te dai mare cu ei? Ce faci?
Nu poți face nimic, fiecare om e diferit când vine vorba de ritmul de dezvoltare, nu contează nici dacă celelalte colege au sâni, nici dacă ți-a venit ciclu, dacă ai păr pubian/la subraț etc. O să crească și sânii. Doar ai 12 ani, ce naiba. Ce probleme ai și tu.
Baftă

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Tu la 12 ani ai nevoie sa ai sanii mari?
Fiecare are ritmul lui de dezvoltare ce vrei? sa-ti pui silicoane?laughinglaughing
Eu de ex sunt mai dezvoltata fizic,dar sunt unele care nu sunt
Depinde si de hormoni in unele situatiitongue
Dar la tine inca nici nu au crescutlaughing
Nai ce sa le faci sa iti creascatongue
Plus ca, se vor dezvolta ei, dar nu ai nevoie acum
Si la vara n'ai tu stres, nu trebuie sa te simti prost pentru ca nimeni nu va sta sa se uite l o pustoaica de 12 ani l sani...sa fim seriositongue
Nu'ti fa griji de acumtongue
Bafta! Si poate dai si u fundehee hee

| nom a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa mai astepti putin pentru ca esti inca micutza.mai ai suficient timp sa te dezvolti.incearca sa nu mai fi complexata de lucrul asta care de altfel e doar periodic.ai mai multa incredere in tine, si vezi partile pozitive atunci cand te privesti in oglinda:*

| kitty_9672 a răspuns:

Sunt o gramada de chestii pe net cu exercitii de ridicat greutati pentru saniii sau este si uleiul de marar care creste sanii dar nu inteleg dc vrei sa ai sanii ma ai doar 12 ani si la varsta ta acesta este o marima normala pentru sanii de exemplu eu am 75A si am 15 ani si daca chiar te deranjeaza poti luat un sutien cu push up iar vara un sutien cu buretewinking

| Bebelushhaa a răspuns:

Eu am 13 ani si port sutien din vara lui 2010 nici eu nu'i am mari dar trebuie sa stii cum sa-ti aranjezi sutienulwinking