| cutegirl_4770 a întrebat:

As vrea sa va intreb, ce as putea sa fac ca sa mai scad din masa musculara? De preferat la picioare, dar na. Alerg in fiecare saptamana seara, nu zilnic pentru ca nu am timp mereu, fac volei si nu mananc foarte mult.Cand nu alerg, ma plimb cu rolele si tot gasesc ceva de facut.big grin

Am inteles ca daca mananc cat mai putine proteine, lipide si glucide si facand sport va scadea si masa musculara.Este adevarat?!

Varsta: aproape 15 ani.
Greutate:59 kg
Inaltime:162 cm

Va rog, ajutati-ma! Orice sfat este bine venit de la voi!
Multumesc, anticipat!

5 răspunsuri:
| ღAncaღ a răspuns:

Uite un site pentru antrenarea picioarelor: http://www.doctor.info.ro/antreneaza_ti_picioarele! html; Sper ca sfaturile de acolo te vor ajuta! Bafta!

| JuLien a răspuns:

Facand sport nu scade, ci creste! poti sa scazi masa musculara prin a incepe sa stai pe scaun toata ziua. nefacand sport deloc. si va da rezultatelaughing...da e aiurea. toti ne chinuim sa punem masa muscularastraight face

| NorbO a răspuns:

Frate, de ce sa slabesti din masa musculara. Daca asa esti u degeaba slabesti, peste putin timp 100% ti se face la loc, du-te joaca basket poate mai cresti si atunci nu o sa ai probleme.

| pika_6072 a răspuns:

Pai eu iti zic ca de dimineata sa mananci o salata; la pranz piept facut la gratar [ nu prajit]; Si seara sa mananci iar o salata si un fructbig grin... Fundaa?; x

| cutegirl_4770 explică:

Hmm. Multumesc big grin dar site-ul nu merge laughing iar din masa musculara vreau sa dau jos pentru ca eu am acumulat-o facand 8 ani de dansuri si un an de volei. E ceva, nu? De crescut cred ca o sa mai cresc. Iar, JuLien, stiu ca multi vor masa musculara, dar eu am prea multa laughing Nu am zis ca vreau sa scap de ea, ci doar mai putin asa.