| ionela12 a întrebat:

Buna TPU as vrea sa va intreb ceva!
pe 12 septembrie incepem scoala.eu trec pe clasa a 6-a si nu prea stiu ce sa fac.
sa mai vin cu mama la scoala in prima zi, sau sa merg singura.
voi cum ati facut?
apropo scoala mea este la o distanta de 2, 3 kilometri!

Răspuns Câştigător
| Ðξξð a răspuns:

Buna ionela! eu ti'as propune sa nu te mai duci la scoala insotita de mama ta...eu ma duc singura din clasa a5a la inceput de an. doar daca mama ta vrea sa iti cunoasca profesorii si diriginta/le atunci da. acum depinde de tine. te pup dolce. kiss

7 răspunsuri:
| BlueBird a răspuns:

Daca te descurci cu distanta e inregula. Eu aveam 1 metru de facut la socala ca era vis-a-vis. Si mama se uita de la balcon laughing. Am mers singura. Esti mare descurca'te happy.

| Cynthia13 a răspuns:

Salut! Pai,eu am mers cu buicul meu deoarece mama era la serviciu,dar acum depinde de tine daca vrei sa vina ea cu tine sau nu.S-ar putea sa fie la serviciu si sa aiba treaba.Tu intreaba-ti colegii daca vin sau nu cu parintii. Daca ei nu vin cu mamele,nu cred ca ti-ar placea sa fi singura venita cu mama ta, si invers, toti sa fi venit cu mamele si tu nu. Sper ca te-am ajutat!happy

| BallerVD a răspuns:

Deci : Pai daca nu ai nimic in potriva sa stai cu mama ta langa prieteni. poti sa mergi cu ea big grin Eu unul ma duc singur.

| andra94e a răspuns:

Acum nu conteaza cum am facut noi.conteaza cum simti tu nevoia sa te duci. daca vrei sa te duci cu mama ta, poti sa te duci, nu iti zice nimeni nu.eu una nu m-am dus deoarece era la munca si nu lipsea ca sa vina cu mine. vorbeste cu alte colege din zona ta si poate te duci cu ele, daca vrei sa nu fii singurahappy

| Zahar a răspuns:

Eu nu m-am mai dus cu mama la scoala din clasa a 3-arolling on the floor)

| PustoaicaTa a răspuns:

Parerea mea e sa nu mai vina maicata cu tine esti destul de mare si cred ca te descurci. funda?

| Marius_8943 a răspuns:

Eu zic sa mergi singura big grin