| elleneS a întrebat:

As vrea sa va intreb:daca fac sport (merg la stadion si fac diferite chestii) si mananc echilibrat credeti ca slabesc?

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Elimina complet din alimentatie produsele fast-food, bauturile carbogazoase, sosurile pe baza de faina, cremele de cofetarie.Cat mai putini cartofi sau carne prajita in ulei, redu pastele fainoase, nuci-alune, painea alba, carnea de porc.Consuma carne de pui fara piele,vita, peste, curcan, pe gratar sau inabusite, cat mai multe legume si fructe.Intre alimente si fructe lasa o pauza de 3-4 ore, pentru.a impiedica fermentatia.

Răspuns utilizator avertizat
| Apocaliptic a răspuns:

Normal ca slabesti.

| negat1ve a răspuns:

Depinde si ce mananci, si cat de echilibrat mananci. Depinde si de cat de mult sport faci, sau ce anume sport faci. Daca incerci sa mananci regulat si sa faci sport regulat clar te va ajuta mult. Trebuie sa stii ca dispar alimentele gen fast-food, mancatul seara sau dulciurile. Mai multe fructe, mai multe salate, si sa tii cont ca si apa e foarte importanta pentru a te hidrata. Deci minim 2L de apa. Dupa odihna, un alt factor important, minim 7-8 ore de somn pe noapte, si incearca regulat ( de la x la ora y ). Nu astepta nici ca dupa cateva zile sau o saptama sa vezi rezultate, totul se face in timp, cu multa ambitie si rabdare. Putem vorbi despre rezultate bune abia peste 2 luni, acum depinde si cat de mutl respecti tu aceste programe si reactioneaza organismul tau la ceea ce faci si mananci. Multa bafta!

| AlexandraCătălina a răspuns:

Cel mai important lucru e să ai o viață echilibrată, pentru a slăbi. Sunt 4 lucruri principale pe care trebuie să le face pentru a slăbi: să mănânci sănătos, să faci sport controlat și într-un proces de evoluție, să bei multă apă și să dormi bine, adică aproximativ 8 ore pe noapte. Dacă vrei să vorbim mai mult adaugă-mă la prieteni și îți explic. Sper că am fost de ajutor. happy

| piruleta a răspuns:

Normal