| Andreea_4752 a întrebat:

As vrea sa slabesc putin, dar nu cu diete si alte porcarii.As vrea un regulament mai sanatos si produse pe care pot sa le mananc. Ce as putea sa mananc in diferite zile (6 ore sunt la scoala. manan 2 covrigi, un corn nu foarte mult)? Merg 30 minute pe jos...

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cati ani ai? Ce inaltime, ce greutate?

30 minute de mers e foarte bine, poti incerca sa faci mai mult sport (de exemplu sa si alergi un pic). Covrigii au multi carbohidrati, nu stiu daca este o idee buna sa-i mananci atata timp cat vrei sa slabesti.

| Andreea_4752 explică (pentru Radu284):

14 ani, 56-57km,1 m 55

| Axys a răspuns:

Fa sport

| AndradaElena15 a răspuns:

Dimineata e cel mai important sa mananci deci uite cate un mic dejun happy
=>1 bol cu cereale integrale si un fruct(banana, mar)
=> 1 felie de paine prajita cu o feliuta de carne slaba /1 felie de branza slaba, un ceai/cafea/1pahar lapte, si un fruct
=>1 salata de fructe sau de legume
=>1 ou fiert, 1fruct. un ceai/cafea/lapte
Urmatoarae va fi o gustare - 1 fruct/ 1 mana de seminte / un iaurt slab/1 baton cu putine calorii
Urmatoarul va fi pranzul unde nu trebuie sa mananci paine deloc.
incearca sa nu combini nici cartfii cu carnea (chiar daca e ceva "obisnuit")
Incearca niste carne slaba (curcan sau peste) cu o salata, sau o supa de legume (+carne).
Urmatoarea va fi din nou o gustare, apoi cina happy
Merge o salata bulgareasca, sau de rosii (in general salate)
Sau o mancare alcatuita din legume, sau un gratar cu legume la cuptor. happy
**Consuma foarte multa apa pentru hidratare, iar inainte de fiecare masa bea 1 pahar cu apa (va mai taia din pofta de mancare si nu te va face sa "ceri" mancare des)
Sper ca te-am ajutat! :*
Nu uita de sport.