| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa slabesc 5 -6 kg,insa incep sa cred ca organismul meu nu vrea acelasi lucru! Fac sport in fiecare zi (de exemplu o ora de inot si mai fac pe acasa abdomene flotari ridicari de greutati etc sau merg pe bicicleta o ora,mai merg si la sala) si mananc foarte curat,dupa parerea mea,fata de alte persoane. Lactate,peste oua carne de pui legume, un baton proteic pe zi..chestii care, in mod normal ma pot ajuta sa slabesc.eu din contra.ori ma ingras, ori stagnez. orice dar numai de slabit nu slabesc! Unde gresesc? ca nu inteleg ce ar trebui sa schimb. Dau funda daca ma faceti sa inteleg.pup

Răspuns Câştigător
| Lauramanolache a răspuns:

Nu stiu unde gresesti tu. Dar iti zic ce am facut eu. Acum ceva timp. am tinut o dieta disociata. Adica mancam o zi legume-fructe, o zi carne si o zi lactate. fara dulciuri, sucuri, paine, prajeli, grasimi. etc. Si am slabit 10 kg in 3 luni. De obicei se slabeste si mai mult si mai repede. Doar ca eu nu am tinut dieta strict. Poti incerca si asta. Sper ca te-am ajutat cu ceva. Pup :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lauramanolache):

Dieta disociata e o mare prostie

7 răspunsuri:
| Goldenboy97 a răspuns:

Pune masa musculara si o sa arzi mai multe calorii. Carnea lactatele, ouale sa nu uitam ca si ele au calorii nu te gandii doar la grasimi, carbohidrati. Si care e faza cu painea, daca voi nu stiti sa va alegeti painea potrivita e treaba voastra. d'oh
-Bea multa apa si eventual poti sa-ti cumperi un fat-burner.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Si dieta ar trebui sa fie diversificata nu numai carne oaua lapte si putine legume pe langa ele... Fara grasimi? sad Pacat..maslinele verzi sunt preferatele mele. Si ar trebui sa incluzi si 2 fructe pe zi in alimentatia ta.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Daca o persoana slabeste cu anumite restrictii asta nu inseamna ca o sa slabesti si tu, fiecare corp este diferit in felul lui asa ca nu fi atat de sigura ca o sa slabesti si tu la fel a persoana respectiva. Si am terminat.

| Anablondyi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Ce paine consumi?

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sex?

| BACKaLx a răspuns:

Si incearca sa mananci paine mai putina